Eestimaa Suvemängude takistussõidu maakondliku arvestuse võitis ülekaalukalt Läänemaa

Möödunud nädalavahetusel peeti Saaremaal 14. Eestimaa Suvemängud, mille raames viidi üle 28 aasta jällegi läbi takistussõiduvõistlus, mille maakondliku arvestuse võitis ülekaalukalt Läänemaa, individuaalsed tiitlid võitsid Andres Udeküll, Malin Kisant, Helina Täht ja Henri Paomees.

Kahel päeval peetud suvemängude arvestusformaat sarnanes Eesti meistrivõistlustele, kus esimese päeva kiiruseleja puhtusele peetud parkuurist võeti kaasa kohapunktid, teise päeva ümberhüpetega parkuurist lisandusid reaalsed karistuspunktid. Maakondlikus arvestuses osales kaheksa maakonda, igasse võistkonda võis kuuluda üks sportlane igast arvestusklassist – lapsed ja poniratsanikud, noored ja juuniorid, harrastajad ning avatud klass. Arvestatava ülekaaluga saavutas maakondade arvestuses üldvõidu Uuemõisa talli sportlaste baasil koostatud Läänemaa võistkond, kes kogus kahe päeva kokkuvõttes kaks karistuspunkti. Teisena lõpetas13 karistuspunktiga Pärnumaa (koosseisus Taisi Viire ja Hidalgo, Keidy Udalov ja American Beauty, Mariann-Krõõt Mätas ja Kent Lakes, Kati Raidma Aniki W), Harjumaa (koosseisus Elizabeth Põder ja Red Rose, Pille Remmelgas ja Orderly Queen, Laura Lota Mölder ja Holi, Siim Sinijärv ja Charming) sai kolmandana 17 karistuspunkti. Võidukasse Läänemaa koondisesse kuulusid Andres Udeküll ja Henrietta, Malin Kisant ja Soleil`s Casper, Riho Viik ja Oberon ning Lily Marlen ja Alpacino.

IMG_9752_maakondlik esimene

Võidukas Läänemaa koondis (Andres Udeküll, Malin Kisant, Riho Viik, Lily Marlen). Foto Merike Udrik-Õispuu

Läänemaa koondise sportlased võtsid lisaks maakondlikule võidule kaks individuaalset kuldmedalit. Avatud arvestuses oli eelviimase takistuseni võidus kinni avapäeval võitnud Siim Sinijärv hobusega Charming, kuid paraku mahaajamine nimetatud takistusel langetas Harjumaad esindanud sportlase Andres Udekülli järel hõbemedalile. Avapäeval teine olnud Udeküll oli vahetult enne Sinijärve läbinud Henriettaga parkuuri vigadeta. Pronks riputati Viljandimaad esindanud Teet Juuli kaela, kes osales hobusega Sunshine.

IMG_9801_avatud

Avatud arvestuse esikolmik: Siim Sinijärv, Andres Udeküll ja Teet Juul. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kuldmedal läks Läänemaale ka juuniorite ja noorte arvestuses, kus mõlemad osavõistlused lõpetas võidukalt Uuemõisa tüdruk Malin Kisant hobusega Soleil`s Casper. Hõbemedal selles arvestuses tuli Saaremaad esindanud Eva Haavelile hobusega Vandaal, pronks Pärnumaad esindanud Mariann-Krõõt Mätasele hobusega Kent Lakes.

IMG_9471_juuniorid_noored

Juuniorite ja noorte arvestuse võitjad: Malin Kisant, Eva Haavel, Mariann-Krõõt Mätas. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Harrastajate võistlusklassi esikolmiku moodustasid Hiiumaa eest võistelnud Helina Täht ja Pärn, Viljandimaa paar Margit Asu ja Sunshine ning Harjumaa harrastussportlane Pille Remmelgas hobusega Ordely Queen.

IMG_9227_harrastajad

Harrastajate esikolmik: Helina Täht, Margit Asu, Pille Remmelgas. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Laste- ja poniklassis saavutas kaksikvõidu Saaremaa, kui kullale sõitis end Henri Paomees poniga Wiktoria, teine oli Eeva Helga Kupits poniga Aroomi. Pronksine tulemus kuulus selles klassis Carmen Meltsile Pärnumaalt hobusega Wanessa.

IMG_8901_lapsed

Laste ja poniratsanike arvestus: Henri Paomees, Eeva Helga Kupits, Carmen Melts. Foto: Merike Udrik-Õispuu

 

Tulemused

Comments are closed.