Venemaal toimunud Venta Cupilt tuli takistussõitjatele mitmeid auhinnalisi kohti

Mitmeid meie takistussõitjad võistlesid lõppenud nädala lõpul Venemaal CSI2* tasemega võistlusel nimega Venta Cup, kus vaatamata reedel valitsenud ägedale uputusele õnnestus enamus parkuure siiski läbi viia ning eestlastele jagus ka üksjagu auhinnalisi kohti.

Reede päeval tabas võistluskompleksi äge vihmahoog, mille tõttu tekkis väljakul korralik uputus ning kaks õhtust parkuuri jäeti ära. Hommikul toimunud noorhobuste sõidus kõrgusel 120-125 cm aga olid 4. kohal Gunnar Klettenberg ja Darco, kel õnnestus tegelikult hästi kogu nädalavahetus. Sama paar tegi puhtad sõidud nii laupäeva kui pühapäeval, lõpetades vastavalt kuuendal ja kolmandal kohal. Lisaks olid laupäeval noorhobuste sõidus samuti veatu sõiduga  seitsmendal kohal Linda Randpere ja Sinequamon.

Laupäevases Väikse ringi sõidus kõrgusel 125 cm tuli Randpere hobusel Gamin S puhta sõiduga 47 osaleja seas 11ndale auhinnalisele kohale. Keskmises ringis kõrgusel 135 cm osales 55 võistluspaari, meie omadest jõudsid 0 karistuspunkti juures auhinnalistele kohtadele Urmas Raag ja Piccolina, kes olid kolmandad, Gunnar Klettenberg ja Lance S, kes lõpetasid kuuendana, ning Oliver Karma ja Vanco Z, kes jõudsid kümnendale kohale. Suures ringis ehk kahefaasilises parkuuris kõrgusel 145 cm tegi parima tulemuse Urmas Raag, kes tuli vigadeta sõiduga kaheksandaks hobusel  Ibelle van de Grote Haart, viimased auhinnalised kohad ehk 12. ja 13nes läksid 4 karistuspunkti saanud Raagile Carlosel ja Karmale Vancol.

DSC_9243-2  Raag Venta Cup

Urmas ja Piccolina autasustamisel, kus teda õnnitleb Venta Cupi võistluse direktor Siim Nõmmoja. Foto: IppoFoto (https://vk.com/ippofoto)

Pühapäeval väikses ringis tegi hea soorituse Katrin Pill hobusel Roos, kus puhta sõiduga võideti seitsmes koht. Keskmises ringis kõrgusel 135/140 cm oli Klettenberg Lance S-ga kõrgel teisel kohal, neist kiirem oli vaid Kristaps Neretnieks Gigollol. Suures ringis (145 cm) tegi eestlastest parima tulemuse Tiit Kivisild Sullivanil saavutades 4 karistuspunktiga põhiparkuuris kaheksanda auhinnalise koha. Samas sõidus jõudis auhinnalisele 12. kohale ka Oliver Karma Vanco Z-l, kes kogusid samuti põhiparkuuris 4 karistuspunkti. Sõidu võitis šveitslanna Clarissa Crotta hobusel Conte Bellini. Viimane on tuttav ka meie publikule Tallinn Horse Showlt, kui tema ratsanikuks oli veel Kristaps Neretnieks.

Tulemused

Comments are closed.