Classic Pärnu 2019 Grand Prix ja Land Rover Trophy võitis Kullo Kender Artasel

Möödunud nädalavahetusel Pärnu rannas toimunud kolmepäevasel ratsaspordivõistlusel võtsid otse rannaliival esmakordselt mõõtu Eesti parimad takistussõitjad. Pühapäeva toimunud põhivõistlusel ehk 140-145 cm kõrguste takistustega Mandatum Life Grand Prix võitis Kullo Kender Artasel.

Päikeselise rannailmaga toimunud kahel põhilisel võistluspäeval võisteldi kõrgustel 110-140cm. Kokku selgusid võitjad 11 võistlusklassis. Ülipõneva Grand Prix võitis Kullo Kender hobusel Artas, teisele kohale tuli Hanno Ellermann Freedomil ning kolmanda koha said Gunnar Klettenberg ja Salomon. Sama võistlus oli ühtlasi ka Land Rover Trophy karikasarja finaal, mille raames selgitati välja sarja ja Land Rover Discovery aastase kasutusõiguse võitja, kelleks osutus samuti Kullo Kender. Teise koha ja reisi nädala Kanaari saartel S\Y Admiral Bellingshausen pardal sai Paul Argus ning karikasarja kolmandale kohale tuli Urmas Raag, kes sai auhinnaks elektrilise jalgratta.

Land Rover Trophy võitjad. Foto: Celin Lannusalu

Pühapäevase päeva lõpetasid 115 cm parkuur, kus võitjaks tuli Emili-Loore Vabaoja hobusel Raven ning 125 cm parkuur, mille võitsid Berit Lehtsaar ja Solei Solei.

Võistluse esimene sõit oli reedel 80 cm tasemel U16 vanuseklassile. Sõidu võitis Birgit Adler hobusel Kamane. Teises avatud parkuuris tasemel 100 cm oli parim Margit Mõis hobusega Good Life –J.C.

Laupäeval tervitas võistlejaid ja pealtvaatajaid ilus päikeseline rannailm. Esimene parkuur 110 cm tasemel algas juba kell 8 hommikul 72 osalejaga. Pärnu linna poolt esitletud võistluse võitsid Emili-Loore Vabaoja hobusel Raven. 125 cm Möller Auto Pärnu esitletud avatud klassi parkuuri võitsid Kullo Kender ja Striga. 5-7 aastased noorhobused võistlesid Cramo Estonia poolt esitletud sõidus 115/120/125 cm tõusvatel kõrgustel, kus parimaks osutus Ivo Ots hobusel Candour Esqui. 135 cm tasemel Sterotek Filmi esitletud sõidus võttis kaksikvõidu Gunnar Klettenberg, kes võitis esimese koha hobusega Traffic ja tuli teisele kohale hobusega Salomon.