Kestvusratsutajad naasid Inglismaalt heade tulemustega

15.-19.augustini 2019 toimus Inglismaal Euston Parkis (Thetford) suurejooneline kestvusratsutamise võistlus, mis kandis nime H.H.Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Endurance Festival. Võistlusel osalesid ka meie ratsanikud.

15. ja 16.augustil olid kavas rahvuslikud distantsid, 17.augustil toimusid Euroopa meistrivõistlused kestvusratsutamises, 18.augustil starditi rahvusvahelistele distantsidele pikkusega 80 km ja 120 km ning 19.augustil olid kavas taas rahvuslikud distantsid.

Eestist sõitis Inglismaale võistlema neli võistluspaari, kes kõik startisid 18.augustil kavas olnud rahvusvahelistele distantsidel. CEI1*80km arvestuses olid stardis Kairit Järv (EER) hobusel Mustafo Malabah, Doris Tedre (Pinifer ET) hobusel Abellamy ning Katrin Liiv (Pinifer ET) hobusel Pocahontas. Sama pikale distantsile juunioride arvestuses startis Katriin Kalle (Tondi RK) hobusel Mister Tondi.

Vaatamata väga headele radadele ja hobusesõbralikule pinnasele elimineeriti CEI1*80 km distantsil 132 startinust võistluspaarist 41. Eestlased olid aga taktikat valides edukad ning kõik neli võistluspaari lõpetasid võistluse. Meie ratsanikest oli parim Kairit Järv, kes saavutas 5. koha (keskm.kiirus 22,59 km/h). Doris Tedre lõpetas 72.kohal (keskm.kiirus 15,8 km/h) ja Katrin Liiv 91.kohal (keskm.kiirus 13,02 km/h).

Kairit Järv ja Mustafo Malabah. Foto: Euston Park Endurance/www.flickr.com

Doris Tedre ja Abellamy. Foto: Euston Park Endurance/www.flickr.com

Katrin Liiv ja Pocahontas. Foto: Euston Park Endurance/www.flickr.com

Juunioride arvestuses oli stardis 24 võistluspaari, kellest 13 võistlust ei lõpetanud. Katriin Kalle ja Mister Tondi saavutasid kõrge 8.koha keskmise kiirusega 16,52 km/h.

Katriin Kalle ja Mister Tondi. Foto: Euston Park Endurance/www.flickr.com

Katrin Liiv rääkis, et kuigi sõit Inglismaale oli pikk (edasi-tagasi ca 6000 km) ja kohati ka kurnav, oli kogu ettevõtmine seda vaeva väärt. “Võistluse suurepärane korraldus, head rajad ja võistlustingimused, samuti hobuste hästi ajastatud vorm andsid kõvasti motivatsiooni, et analoogne reis võtta ette ka edaspidi.”

Comments are closed.