Dina Ellermann osaleb Euroopa Meistrivõistlustel Aachenis

Tekst: Hobumaailm

Täna algavad Saksamaa ühes kuulsaimas ratsaspordikeskuses Aachenis ligi kaks nädalat kestvad viie ala Euroopa Meistrivõistlused.

Saksamaal Belgia piiri lähistel asuv Aachen on kuulus oma Hobumängude (CHIO) korraldamise poolest, keskuses on peetud Euroopa meistrivõistlusi, samuti on võõrustatud Maailmamänge. Tänavu peetakse maailma ühes juhtivaimas keskuses Euroopa Meistrivõistlused koguni viiel ratsaspordialal – kooli- ja takistussõit, neljarakendid, voltižeerimine ning reining ehk lääneratsutamine. Lisaks nimetatud alade Euroopa tiitlivõistlustele on kavas kolmevõistluse Rahvuste Karika etapp.

Kui täna on kavas avatseremoonia, siis juba homme alustatakse tiitlivõistlustega. Esimesena asuvad starti koolisõitjad, kelle avaprogramm on jagatud homse ja ülehomse päeva vahel. Eestit esindavad koolisõidus Dina Ellermann ja Landy`s Akvarell, kes õnnelikult pärale jõudnud. Ellermann on samas ainuke Eesti sportlane, kes tänavusel EM-l üles astub.

dina aachenis

Dina ka Akva õnnelikult kohal. Foto: Eva-Maria Vint-Warmington

Sel nädalal peetakse ka kolmevõistluse Rahvuste Karika etapp, võistlustules on lääneratsutajad. Tuleva nädala programmis on takistussõit, rakendisport ja voltižeerimine.

Suurvõistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.aachen2015.de/en/programm-sport Nutitelefoni on võimalik alla laadida spetsiaalne Aachen 2015 App

Hobumaailma reporter Külli Tedre on kohapeal ja jagab jooksvalt muljeid hobumaailm.ee vahendusel.

Comments are closed.