Grethe Aikevitsius ja Hultajka lõpetasid Sopoti kolmevõistluse teisel kohal

Möödunud nädalavahetusel osalesid mitmed meie kolmevõistlejad Poola kuurortlinnas Sopotis peetud rahvusvahelisel võistlusel, mille raames peetud rahvuslikus võistlusklassis saavutas Grethe Aikevitsius hobusega Hultajka kõrge teise koha. Korralikke tulemusi näitasid teisedki.
Aikevitsius asus tasemel Keskmine 100 teisele kohale juba pärast koolisõitu, mille lõpetasid 38.2 miinuspunktiga. Kahel järgneval alal liiguti võitnud poolaka Kamil Rajnertiga samas tempos, kui lõpetati takistussõit nelja karistuspunktiga ning läbiti kross vigadeta. Kokkuvõttes korralik teine koht 43 võistluspaari hulgast.

Tänaseks on sportlased koju tagasi jõudnud ja Grethe on võistlusest siiani vaimustuses. „Sopot oli minu jaoks esimene võistluskogemus välismaal. Olen korra Soomes Ypäjal Finnderbyl käinud, kuid abilisena, mitte võistlejana. Sopotist saadud kogemus tõstis mu motivatsiooni meeletult ja ma ei jõua ära oodata,  millal jälle treeningutega alustada saan,“ ütles Grethe.

Ta kirjeldab, et Sopotis oli korralduslik pool väga hästi läbimõeldud ning toimis suurepäraselt, sest kohale jõudes ei olnud mingit toppamist ja kõik sujus ladusalt. Näiteks sekretariaadis toimetasid väga abivalmid ja sõbralikud neiud, kes leidsid kiirelt kõikidele küsimustele vastused. Samuti sai kiituse osaliseks mõte korraldada koos suured ja väiksed sõidud, sest eraldi suurvõistlusi vaatama minna ei ole võistlejatel alati aega. Nii on aga võimalus vaadata 3* sõite ja madalamal  tasemel sõitjale annab see meeletult motivatsiooni ja inspiratsiooni.

Ilmastikutingimused olid Poolas rasked, sest ilmad olid kuumad. Laupäeval tehti keskpäeval krosside vahepeale isegi paus, et tippkuumuse ajal sõitma ei peaks.

Samuti meenutab sportlane hea sõnaga osalejaid. „Inimesed olid väga sõbralikud ja kuna mul oli esimene kord võistelda koos „suurte“ nimedega, üllatusin, kui peaaegu iga ratsanik möödumisel naeratas ning ’Hello’ ütles. See tegi kohe südame soojaks ja andis endalegi enesekindlust,“ muljetab ta.

Grethe Aikevitsius - HULTAJKA @ Niitvälja Karikas & 3V Karikas III etapp & Harrastajate MV 2015 Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Grethe Aikevitsius – Hultajka. Foto: Külli Tedre

Ka teised Eesti sportlased tegid korralikke sõite. Dagmar Ainsoo osales Sopotis kahe hobusega Keskmine 105 tasemel. 28 võistluspaari hulgas saavutas ta Cendoria S-l kuuenda ja Orinthial üheksanda koha vastavalt 58.8 ja 63.4 miinuspunktiga. Orinthiale oli selle taseme võistlus samuti esmakordne, takistussõidust kogusid nemadki 12 mp.

CIC1* tasemel osales Kätlin Hundimägi hobusel Trevor, nende tulemuseks jäi lõpp-protokollis 59.8 miinuspunktiga 20. koht 33 võistluspaari seas. Hundimägi sõitis muide oma elu esimese 1* krossi ja seda puhtalt. Paraku lisandusid takistussõidust 12 miinuspunkti.

Vilvi Laanet ja Karl Robert Valk osalesid rahvusvahelisel CIC2* tasemel, kus Laanet kogus hobusega Well Timed kokku 91.5 ja Valk hobusega Dubai 103.1 miinuspunkti. 17 paari hulgas saavutati vastavalt 12. ja 14. koht.

Sopoti tulemused

 

 

Comments are closed.