Eestlaste tulemused EM-il jäid tagasihoidlikuks

Kuigi nii Aachenis kui Wiener Neustadtis käivad Euroopa Meistrivõistlused veel täie hooga edasi, saame eestlaste tulemused kokku võtta juba täna. Kahjuks midagi rõõmustavat pole, seekord pidid meie sportlased leppima suhteliselt viimaste kohtadega.

Dina Ellermann oli Aachenis võistlustules kolmapäeval. Tõenäoliselt jäi aklimatiseerumise aeg liiga lühikeseks ja sportlase sõnul tundus hobune väsinum kui tavaliselt. Seega skoorisid nad ka oodatust palju tagasihoidlikumad 63,8 protsenti. Dina ja Landy’s Akvareli lõpptulemuseks jäi võistlusel 68. koht, millega järgmistesse voorudesse enam edasi võistlema ei pääsetud.

ELLERMANN, Dina - Landys Akvarel (EST). Grand Prix @ FEI European Championships, Aachen 2015. © Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel Aachenis. Foto: Külli Tedre

Noorukesed takistussõitjad Meriel Isok ja Kristin Johanna Koppelmaa ei suutnud Austrias samuti säravaid tulemusi näidata.

Meriel sai noorte klassi 1. kvalifikatsioonis, kus hüpati 145 cm kõrguseid takistusi, 74nda tulemuse 79 osaleja seas. Diamond 4 Everiga saadi seal kirja 12 kp, mis andis kokku ajaks 102,55 karistussekundit. Teises kvalifikatsioonis oli takistuste kõrgus juba 150 cm, siin saadi esimeses ringis kirja 24 kp ajaga 75,53, mis viis nad 72. kohale. Teise ringi läks Meriel küll hüppama, kuid loobus.

Juuniorite klassis võistlev Kristin hüppas EM-l hobusega Catero. 140 cm kõrguste takistustega 1. kvalifikatsioonis oli kokku 110 startijat,  meie paar jäi 97. kohale tulemusega 12 kp ja 94,95 karistussekundit. Teine kvalifikatsioon toimus samal kõrgusel, kuid siin tõrguti mõlemas voorus välja ja tulemust kirja ei saadud.

Takistussõitjatel on jäänud veel võimalus osaleda lohutusringis, kuhu mõlemad sportlased end ka üles on andnud.