Dina Ellermann skooris kodusel MK-etapil isikliku rekordi

Ruilas toimunud koolisõidu MK-etapil sai Dina Ellermann oma põhihobusel Landy’s Akvarel tulemuseks 71,225%, mis on sportlase Grand Prix muusikalise vabakava isiklik rekord. MK-etapi võitis ka eile parima tulemuse saavutanud Hanna Karasiova hobusel Arlekino Valgevenest, tulemusega 73,225%.

Kohe soorituse alguses oli näha, et Landy’s Akvarel on tunduvalt erksam, kui GP skeemi sõites. Kui eile tuli jalavahetustes sisse viga, siis täna klappisid need suurepäraselt, samuti tulid hästi välja piruetid ja passaaž.  Harjutused, kus tavaliselt tuleb sisse vigu, õnnestusid täna hästi. Võistluse kõige kõrgema kategooria kohtunik Katrina Wüst aga sõnas,  et tema jaoks oli Ellermanni tulemus täna rohkem esikoha vääriline, kui võitja oma. „Dina kava oli väga hästi hea, sest ta suutis tuua esile oma hobuse head küljed ja varjata neid omadusi, mis Landysel nii head pole,“ ütles ta.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel. Foto: Külli Tedre

See, et tuleb hea tulemus, oli oodata juba sõidu ajal, kui tavaliselt väga keskendunud Dinal oli juba poole soorituse ajal lai naeratus näol. „Loomulikult olen üliõnnelik! Landy’s oli hästi koostööaldis ja harjutustes suutsime vigu vältida. Ma ei ole kunagi GP muusikalises vabakavas nii head tulemust saanud ja tahan siinkohal tänada kõiki kaasaelajaid, toetajaid, oma treenerit ja abilisi, ilma kelleta see poleks olnud võimalik,“ säras Ellermann.

Võitja Hanna Karasiova rõõm polnud väiksem. Mäletatavasti ei jäänud sportlane oma esimese päeva sooritusega üldse rahule, öeldes, et hobune suudab rohkemat. Täna tuli Valgevene paaril küll sisse mitmeid vigu,  kuid hobuse liikumise kvaliteet on nii kõrge, et see tagas kõrgemad punktid.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Hanna Karasiova hobusel Arlekino. Foto: Külli Tedre

„Muljed sellest võistlusest on väga head! Võistluskoht ise ja kogu korraldus on lausa suurepärased. Täna oli palju parem sõit, sest koostöö Arlekinoga toimis palju paremini kui eile,“ kommenteeris võitja.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Hanna Karasiova ja Arlekino. Foto: Külli Tedre

Kolmanda koha saavutas Rootsi paar ja koolisõiduvõistluse ainuke meessportlane  Per Duvefelt hobusel Edvin, kes said lõpptulemuseks kirja 68,525%.

Hommikul sõideti koolisõidus Väikest Ringi, kus võitjaks tuli Kikko Kalliokoski hobusel Kiahan Rainwater Soomest. Nemad skoorisid 68,600%. Teisena lõpetas meie paar Diana Pruks hobusel Romantika, (67,250%) ja kolmas oli Grete Hussar hobusel Rohan Warrior (67,200%).

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Kikko Kalliokoski hobusel Kiahan Rainwater. Foto: Külli Tedre

Soomlanna jäi oma lõppkohaga rahule, kuid esitlus jättis tema sõnul soovida. „Meil läks palju paremini kui eile,  kuid siiski lubasime endal liiga palju vigu. Eile oli hobune kuidagi väsinum, täna oli ta tunduvalt energilisem  ja seetõttu saime ka kõrgemad hinded,“ ütles Kalliokoski.

Diana Pruks, kes oli sõidu parim eestlane,  oli samuti üliõnnelik. „Romantika on veel väga noor ja meil on sellel tasemel veel palju areneda, siiski jagub mul talle täna vaid kiidusõnud,“ ütles Pruks.

Kõik tulemused: http://balticsummercup.eu/startlists-results/

Comments are closed.