Ruilas said Suure Ringi võidu Paul Argus ja Opaal

Cavalor Baltic Summer Cupi kolmanda võistluspäeva Suure Sõidu sai Paul Argus Eesti ühel tuntumal hobusel ja kõrgushüppe rekordi omanikul Opaalil.

Kui hommikune koolisõit pakkus väga positiivseid emotsioone, siis sama saab öelda ka pealelõunase takistussõidu kohta.140 cm kiiruspakruuris said Eesti sportlased kolmikvõidu. Esimesena tegid stardijärjekorra järgi hea sõidu Oliver Karma ja Vanco Z, kelle aja sõitsid omakorda üle Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja. Nendest olid jällegi paremad Paul Argus ja Opaal, kes tegid täna väga ilusa sõidu. „Läksin tegema kindlat nulli, kuid poole sõidu peal tundus hobune nii hea, et otsustasin ikka võidu peale sõita ja riskida,“ sõnas Paul võistlusejärgses intervjuus. Opaal näitas tänasel võistlusel nii head vormi, et sportlane võttis tõsisemalt plaani järgmised kõrgetasemelised rahvusvahelised võistlused Lätis.

Paul Argus ja Opaal olid tänase võidu igati välja teeninud. Foto: Külli Tedre

Paul Argus ja Opaal olid tänase võidu igati välja teeninud. Foto: Külli Tedre

Teises rahvusvahelises sõidus, milleks oli U25 130 cm parkuur, sai esikoha lätlanna Sintija Semenkova hobusel Irwinds Wing. Teatavasti jäi noor Läti sportlane eile samas võistlusklassis jagama esikohta leeduka Matas Petraitisega hobusel Daliante M, kes täna pidi leppima aga teise kohaga. Kolmandaks tulid Laura Penele (LAT) ja Lelois. Parima eestlasena lõpetasid Britt Nigul Sacramentoga. Need olid ka selle sõidu ainukesed nulliga sõidud.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Sintija Semenkova hobusel Irwinds Wing. Foto: Külli Tedre

Sintija sõnul on käesolev Ruila võistlus talle esimene väljaspool koduväljakut tehtud võistlus. „Mul ei olnud oma hobusega head klappi, seepärast on tänane võit meeldiv üllatus. Tundub, et talle väga sobib siinse väljaku pinnas ja õhkkond,“ rõõmustas lätlanna.

Kaks viimast võistlusklassi olid harrastajatele. Madalamas,  90 cm, sõidus saavutas esikoha Priit Perna hobusel Hermela. Teine oli Maris Suuster hobusel Vilandro K ning kolmas Kelli Bachmann ja Zitaco M. Kõrgemas parkuuris aga tegi Suuster Vilandroga teistele silmad ette, jättes enda selja taha Priit Perna ja Hermela ning Egle Palmi ja Vedette B.

Priit Perna - HERMELA @ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Priit Perna ja Hermela. Foto: Külli Tedre

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 16.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Maris Suuster ja Vilandro K. Foto: Külli Tedre

Cavalor Baltic Summer Cup saab lõpu homme, kui pealelõunal selgub GP võitja takistussõidus.

Comments are closed.