Rein Pill võitis Cavalor Baltic Summer Cupi Grand Prix

Neli päeva Ruilas väldanud Cavalor Baltic Summer Cup jõudis täna lõpule takistussõidu Grand Prix sõiduga, mille võitis Rein Pill hobusel A Brok.

Grand Prix võitu läks püüdma 28 võistluspaari, nende seas pea kõik meie tuntumad sportlased nagu Rein Pill, Tiit Kivisild, Urmas Raag, Oliver Karma, Andres Udeküll ja käesoleval võistlusel mitu võitu saanud Kullo Kender. Ümberhüpetele pääses 7 paari: 5 Eestist ning üks paar Leedust ja üks Lätist. Esimesena startinud leedulane Zigmantas Sarka hobusel Aster tegid puhta sõidu ja hea aja, saades lõpptulemusena kirja kolmanda koha. Oliver Karmal ja Vanco Z-l ning Urmas Raagil ja Carlosel ei õnnestunud rajal vigu vältida. Lätlannal Laura Penelel ja Dundas V.D.M-l ning Tarmo Kutsaril ja Little John N-l jäi aga kiirusest puudu. Viimasena startinud Tiit Kivisild hobusel Fred tegi kiire ja puhta sõidu, kuid ei suutnud Pilli aega lüüa ja pidi leppima teise kohaga. „Täna klappis A Brokiga kõik ja ümberhüpetele läksingi mõttega, et kas kõik või mitte midagi,“ kommenteeris Pill.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 17.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Rein Pill ja A Brok olid täna kõige kiiiremad. Foto: Külli Tedre

Keskmise Ringi võistlusklassis võidutses Paul Argus hobusel Banderas. Ka siin selgitati lõppjärjestus ümberhüpete järel, kuhu pääses lisaks Argusele edasi veel Maarja Martinson Cappuchinol, Katrin Pill Carlottal ja Hanno Ellermann Wilanderil. Argus ja Banderas tegid puhta sõidu ja neile oli napilt kanna peale astumas Martinson Cappuchinoga, kuid viimasel takistusel tuli tõrge ja nii jäid nad lõpuks kolmandaks. Kiire aja, kuid 4 karistuspunktiga lõpetasid Katrin Pill ja Carlotta teisel kohal ning Ellermann Wilanderil oli neljas.
„Tänane võit oli küll üllatus, seda ei osanudki oodata,“ ütles Argus. „Ümberhüpetele läksin tegema ette kiiret aeg. Hobune oli väga tubli, aga enda sooritusega väga rahule ei jäänud,“ muigas võitja.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 17.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Paul Argus sai täna teise võidu. Foto: Külli Tedre

Omamoodi üllatus oli ka Väikese Ringi esikoht, mis läks Ville Paloheimole ja Clarettale, kes tegid puhtus-kiirus parkuuris teistele ette sellise aja, mida keegi ohustada ei suutnud. Teise koha said Lukas Civinskas (LTU) ja Endis ning kolmandana lõpetasid Erlandas Mikenas (LTU) ja Concordia. Parima eestlasena said Margit Mägi ja Dexter viienda koha.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 17.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Ville Paloheimo ja Claretta võtavad vastu õnnitlusi. Foto: Külli Tedre

„Minu tänane eesmärk oli sõita kiirelt ja puhtalt,“ ütles Paloheimo. Clarettaga on sportlane Eestis tõsisemalt tööd teinud viimased poolteist aastat, sest hobune on veel üsna noor. Margit Mägi ütles sõidu lõppedes, et hobune tundus täna veidi väsinum kui eile ja seepärast parkuuri teises pooles ta viimast välja ei pannud.

Viimase võistluspäeva avaklass oli noorte hobuste sõit kõrgusel 125/130 cm, mis peeti samuti ümberhüpetele. Selle võitis valgevenelane Siarhei Antanovich (BLR) hobusel Kontess. Võitja rõõm oli siiras, sest Ruilas neil eelnevatel päevadel väga õnne pole olnud. „Täna oli hea sõit. Hobune sai eile puhata ja oli seetõttu värske. Ilm oli hea, väljak super ja see on väga tore ning hästi korraldatud võistlus,“ kiitis Antanovich.

@ Cavalor Baltic Summer Cup, 17.07.2016 © Author: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Siarhei Antanovich hobusel Kontess. Foto: Külli Tedre

Sõidu teisena lõpetas lätlane Girts Bricis hobusel Berlini ning kolmas oli parima eestlasena Catlin Vatsel Miraažil. „Hobune näitas täna, mis puust ta on. Sellel kõrgusel hüppas ta esimest korda ja veel aja peale. Rada oli väga hea, hästi tehniline ja noore hobuse arendamiseks sobiv. Sellest sõidust on mul ainult positiivsed emotsioonid,“ ütles Vatsel.

Kõik võistluse tulemused on leitavad võistluse kodulehel

Comments are closed.