Eesti kolmevõistlejatele võit Nordic Eventing Challenge I etapilt

Kevadel tutvustasime kolmevõistlejatele mõeldud uut võistlussarja Nordic Eventing Challenge, mis võimaldab panna oma võimed kaalule rahvusvahelises konkurentsis. Sari toimub tasemel CCI2* ja on mõeldud võistkondadele, mis koosnevad neljast liikmest, kellest kolme tulemus läheb igalt etapilt arvesse. Erineval etapil võivad sportlased sõita erinevate hobustega ning iga riik saab panna välja piiramata arvu võistkondi.

Läinud nädalal toimuski Rootsis Strömsholmis rahvusvaheline kolmevõistlus, mille raames peeti ära ka sarja esimene etapp. Eestit esindasid võistlusel viis sportlast: Maris Kangur (Tondi RSK), Camille Mahoni (SA Tallinna RK), Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Jaagup Kallas (Saare RK) ning Ervi Kaasiku (Nõo RK). Seekord valiti meeskonda sõitma Jaagup, Ervi, Maris ning Mari. Küllaltki keerulised ilmastikutingimused panid proovile nii võistluste korraldajad kui ka sportlased endi. Koolisõidus tegi eestlastest tugevaima tulemuse Jaagup oma noorel, kuue aastasel Konfloria de Lunal, kellega ühtlasi starditi esmakordselt 2* tasemel. Ka peale takistussõitu asus paar esikümnes. Takistussõidu lõpetasid samuti puhaste paberitega Mari ja Calvin, mis teise ala järel tõstis nad kõrgele teisele kohale ning parkuuri läbis vigadeta ka individuaalselt võistelnud Camille Orlymejal. Nii Marile kui ka Camillele oli see esmakordselt startida 2* tasemel kolmevõistlusel.

Krossi suutsid normiaja piires eksimusteta läbida vaid neli paari, üheks neist ka Jaagup Konfloriaga ning nii õnnestus 44 paari seas saavutada kõrge teine koht, lõpptulemusega 36,1 kp. Lõpptulemused said kirja ka Maris Kangur ja Al Pacino – 14. koht tulemusega 52,2 kp ning Ervi Kaasiku ja Cendoria S – 23. koht tulemusega 79,2 kp. Kuna eestlaste tiim nimega “Eventers from Estonia” oligi ainus, kes kolm tulemust kirja sai, oli etapi võit kindlustatud ning esikohapunktid käes.

Nordic Eventing Challenge’i tiimide lõpptulemused siin.

Kõik CCI2*-S tulemused siin.

Järgmine Nordic Eventing Challenge’i etapp juba juuli algul Olustveres!

Comments are closed.