Eesti meistriks ponide kestvusratsutamises tuli Eliise Laur

Eesti_kestvusratsutamineEllamaal peetud poniklassi kestvusratsutamise Eesti meistrivõistlustel tuli võitjaks Eliise Laur poniga Kilvet.

Poniklassi meistrivõistluste distantsi pikkuseks oli 54 kilomeetrit ning tiitlijahile asus kaheksa võistluspaari. Lõpetajaid oli nende hulgas kuus ning kiireima ajaga, 3:04:46, võitsid kuldmedali Eliise Laur ja poni Kilvet. Nende keskmiseks kiiruseks kujunes 17.54 kilomeetrit tunnis . Hõbe- ja pronksmedaliste tuli oodata finišis enam kui 20 minutit, kuid nende finiš oli seda haaravam. Lõpuheitluses jäi sekundiga peale Gerli Sein poniga Sofa ja pälvis hõbemedali. Pronks kuulub tänavu Berit Truutsile ponil Suzuki. Nii hõbe- kui pronksmedalisti keskmiseks kiiruseks arvestati 15.74 kilomeetrit tunnis.

Sama võistluse raames peeti kiirussõidud distantsidel 54 ja 81 kilomeetrit. Lühemal maal lõpetas parima tulemusega kümnest startinust Mari Saar Local Sunshine’il keskmise kiirusega 17,54 kilomeetrit tunnis. Pikemal distantsil osales ainsana Katrin Liiv hobusega Nella, kellega läbiti distants keskmise kiirusega 12.63 kilomeetrit tunnis.

Esmase kvalifikatsiooni distantsil 32 kilomeetrit lõpetas seitse võistluspaari.

Comments are closed.