Eesti rakendisportlased olid Lätis võidukad

Reelika Rätsep,  ERL-i rakendispordi mänedžer

Augusti viimasel nädalavahetusel toimusid Lätis, Kocenis, Dace Sture maadel Läti hobuspordi päevad, mille raames peeti erinevatel tasemetel takistussõidu ja rakendispordi võistlused. Just rakendispordis tõid meie sportlased koju nelja erineva klassi võidud.

Rahvusvahelisel 3* tasemel said võistelda nii hobused kui ka ponid. Hobuste klassis võttis osa 12 osalejat – nendest 3 eestlast. Selles klassis läks üldvõit Leetu, Marijonas Railale 132,02 kp-ga, teise koha ja ühtlasi ka Läti meistritiitli rakendispordis saavutas Anda Pavlovska 133,74 kp-ga. Kolmandale kohale tuli Ülar Raudsepp hobusel Friidom, gruumiks Kristina Lotamõis. Nende tulemus kokkuvõttes oli 141,55. Samas klassis saavutas 6. koha Urmas Saks hobusega Indekss (gruum Marie Helena Rajatamm), tulemusega 151,45 kp. Eve Haggi ja Vairi (gruum Ülle Seervald) saavutasid tulemusega 161,19 kp-ga 8. koha.

Ülar Raudsepp ja Friidom, gruum Kristina Lotamõis. Foto: Aira Revele

3* ponide arvestuses osales 3 ekipaaži. Eestlastest ainukesena selles klassis võttis osa Riina Rõa poniga Pin Rock’s Poppius, gruumiks Age Põldaru. Kokkuvõtvalt saavutati 146,57 kp ning sellega kaasnes teine koht. Esikoha saavutas Auguste Railaite poniga Wolf’s Emilia K tulemusega 135,36 kp.

Riina Rõa ja Pin Rock’s Poppius, gruum Age Põldaru. Foto: Aira Revele

Eesti raskusastmete järgi tasemel keskmine korraldati Kocenis klass 2*B, mille arvestuses toodi kodumaale kolmikvõit, osalejaid kokku oli neli. Klassi võitis Reet Evardson hobusega Nynke ST, gruumiks Ülle Seervald, tulemusega 119,13 kp. Teise ja kolmanda koha saavutas Riina Rõa, vastavalt Wanessaga tulemus 127,79 kp, Dylano H tulemus 133,97 kp. Mõlema hobusega oli Riina gruumiks Age Põldaru.

Reet Evardson ja Nynke ST, gruum Ülle Seervald. Foto: Aira Revele

Järgmised klassid kvalifitseeruksid Eestis madalama taseme klassideks. Klassis 2*A võtsid omavahel mõõtu Urmas Saks hobusega Aldersain, guumiks Marie Helena Rajatamm ning Pille-Riin Viilup poniga Radar, gruumiks Priit Reinaus. Hoolimata Viilupi eksimusest maratonis, võitis tema ekipaaž selle klassi, tulemusega 129,62 kp. Saksa tulemuseks jäi 135,46 kp.

Pille-Riin Viilup ja Radar, gruum Priit Reinaus. Foto: Aira Revele

2* klassis osales kokku 8 võistlejat, nende hulgas ka Pille-Riin Viilup oma noorukese poniga Ristik, gruumiks Priit Reinaus. Tihedas konkurentsis nii maratoni kui ka täpsussõidu võit kindlustasid ka selles klassis võidu Pille-Riinile. Siin saavutas ta 97,91 kp, edu teise koha ees oli 19,07 kp.

Pille-Riin Viilup ja Ristik, gruum Priit Reinaus. Foto: Aira Revele

Võistluse raames toimus ka noorematele hobustele ning kutsaritele kahevõistluse klass 1*A. Selle klassi neljast osalejast ka kaks olid Eesti ekipaažid. Klassi võitis Laura Rea väikse poniga Vanilla, gruumiks Klaarika Tabbun, tulemusega 72,14 kp. Ülar Raudsepp ja Robin’s Crusador, gruumiks Kristina Lotamõis, saavutasid koolisõidu ja täpsussõidu kokkuvõtvalt 81,94 kp-ga 3. koha.

Laura Rea ja Vanilla, gruum Klaarika Tabbun. Foto: Aira Revele

Nagu eelnevalt ka kirjas, oli võistlus Kocenis eestlastele väga edukas. Balti regiooni sportlased ootavad iga-aastaselt Kocenis toimuvat võistlust, sest seal on väga head võistlemistingimused, alati hea korraldus ning peamiselt tellitud ka hobuseid soosiv ilm. Pille-Riin Viilup kirjeldab sealset võistlemist nii:” See on nagu pisike puhkus, mis siis, et kui lõpetame oleme kõik täiesti väsinud. Aga siiski läheme igal aastal tagasi. Sealne kodune ja meeldiv õhkkond hoiab kõiki koos ega tekita mingeid pingeid.”