Eesti ratsanikud võistlesid sel nädalavahetusel kolmes riigis – Belgias, Prantsusmaal ja Portugalis

Möödunud nädalavahetusel osalesid 15 erinevat Eesti ratsasportlast kolmel rahvusvahelisel võistlusel. Eriti märkimisväärselt olid eestlased esindatud sel nädalavahetusel Belgia võistlusel Lieris, kuhu kohale oli sõitnud 9 ratsasportlast 15 erineva hobusega. Silmapaistvamad tulemused saavutasid seal Mia Marleen Lanno ja Paul Argus.

Neljapäeval tegid tugeva sõidu ja soorituse CSI2* 135 cm kahefaasilises parkuuris Stanislav Teder hobusel Funky Blue tulles auhinnalisele 6. kohale ning Rein Pill hobusel Sloopy Z tulles auhinnalisele 7. kohale. Konkurents oli 100 osalejaga äärmiselt kõrge.

Laupäeval tegi Mia Marleen Lanno hobusel Brennet väga ilusa sõidu ja tuli 1. kohale CSI1* 130 cm puhtus-kiirus parkuuris, kus konkurents oli väga tihe 75 osaleja näol. Lisaks tegi ta Brennetiga märkimisväärse tulemuse ka neljapäeval 130 cm kahefaasilises puhtus-kiirus sõidus, kus tuli auhinnalisele 4. kohale. Samal päeval tegi ta ka hobusel Mini Cooper HC puhta sõidu noorte hobuste kahefaasilises 105 cm parkuuris ning tuli 8. kohale. Mia Marleen Lanno ja Mini Cooper HC jätkasid ka reedel heal tasemel puhtus-kiirus 105 cm parkuuris ja saavutasid 10. koha puhta tulemusega.

Erakogu: Mia Marleen Lanno ja Brennet

Eduka nädalavahetuse tegi ka Paul Argus, kes tegi reedel oma parima sõidu sellel võistlusel CSI2* kahefaasilises 140 cm parkuuris hobusega Freedom, tulles auhinnalisele 3. kohale. Neljapäeval sõitis ta hobusega Hoshi No Senshi K.S.H CSI1* 130 cm kahefaasilises puhtus-kiirus parkuuris välja 9. auhinnalise koha. Laupäeval jätkas ta samuti auhinnalisel kohal, kui tuli hobusega Freedom 140 cm ümberhüpetega sõidus 7. kohale. Viimasel võistluspäeval jäi ta CSI2* Grand Prix 145 cm ümberhüpetega parkuuris hobusega Jay-Z Bee napilt auhinnaliselt kohalt välja tulles nelja karistuspunktiga 14. kohale.

Erakogu: Paul Argus ja Jay-Z Bee

Viimasel võistluspäeval tegi ka ilusa sõidu Katrin Pill hobusel Jelena G tulles CSI2* 135 cm kahefaasilises sõidus auhinnalisele 15. kohale väga tihedas konkurentsis 81 võistleja seas.

Margareth Eikner osales VillaMoura Atlantic tuuril Portugalis CSI3* taseme erinevates takistussõidu parkuurides.

Grete Ayache oli pärast pikka pausi taas rahvusvahelise võistluse stardis. Ta saavutas hobusel Farao de Raia Prantsusmaal Le Mans CDI3* Grand Prix Special taseme koolisõidu võistlusel kuuenda koha tulemusega 68.149%. Esikohale tuli taanlanna Nanna Skodborg Merrald hobusel Blue Hors Zatchmo, tulemusega 75.391%. Kokku oli osalejaid antud võistluses 15.

Comments are closed.