Takistussõidu rajameistrid täiendasid end Veskimetsas

Hoidmaks ja tõstmaks meie võistlusametnike taset, korraldab Eesti Ratsaspordi Liit igal talvel erinevaid seminare, millest järjekordne leidis aset möödunud pühapäeval Veskimetsa Ratsabaasis, kui teadmisi kogunesid täiendama takistussõidu rajameistrid.

Autor: erakogu

Pühapäeval, mis Veskimetsa maneežis võisteldi kohaliku talvekarika nimel, võõrustas sama baasi õppeklass kümmet rajameistrit ERL-i täiendkoolituse raames. Seekordseks lektoriks oli tuntud Soome rahvusvahelise kolmanda taseme rajameister Johanna Mikkola, kes disaininud rajad mitmetele Eesti Meistrivõistlustele ning kes olnud aastaid assistendiks Tallinn International Horse Show`l.

Seekordsel koolitusel pöörati peatähelepanu noorte hobuste ja ponide radade kujundamisele, mis ilmselgelt vajalik seoses noorte hobuste ja eriti poniklasside arvukuse kasvuga meie rahvuslikel võistlustel. Koolitusel, kus praktiliseks analüüsiks kasutati samas toimunud võistluse parkuure, toimus mitmeid huvitavaid diskussioone, mis kindlasti aitavad edaspidises tõsta meie võistluste radade taset.

Takistussõidu rajameistrite koolitus oli mõnes mõttes tänavu talvise ametnike koolituste keskpunktiks. Nimelt jaanuaris on juba peetud koolitus takistussõidu kohtunikele, samuti takistus- ja koolisõidu ning kolmevõistluse korrapidajatele. Eeloleval nädalavahetusel saab toimuma seminar rakendispordi ametnikele ning märtsikuus kolmevõistluse ametnikele. Plaanis on ka koolisõidu kohtunike koolitus.

Comments are closed.