Eesti takistussõitjaid saatis nädalavahetusel Leedus edu

Tjorven Siiboja (Hobumaailm), ERL

Eesti meistrivõistlustel head vormi näidanud takistussõitjad suundusid eelmisel nädalal Leetu, et osa võtta CSI2* võistlusest Harmony Park International Horse Show 2018. Meie sportlaseid saatis seal edu ja koju naaseti rohkete võitude ning auhinnaliste kohtadega.

Võidud võeti kokku seitsmes parkuuris, millest kolm sai oma kontole Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei. Kuna häid tulemusi oli palju, siis kõiki neid siinkohal loetlema ei hakka vaid toome välja olulisemad. Kokku osalesid võistlusel seitsme riigi sportlased.

Võistluste avapäeval võitis 130 cm parkuuri Lehtsaar hobusega Solei Solei. Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco Von Feicht lõpetasid 110 cm parkuuri kolmandal kohal. 135 cm parkuuris tuli Hanno Ellermann Dixoniga teiseks, Kertu Klettenberg D. Ladyga kolmandaks, Paul-Richard Argus Renessiniga neljandaks, auhindadele jõudsid ka teised meie sportlased.
140 cm kõrguste tõketega parkuuri lõpetas neljandal kohal Gunnar Klettenberg Trafficul ja viiendal Renek Rosenberg Fredil. Kohad 10-12 hõivasid Kullo Kender ja Artas, Tiit Kivisild ja Don Kide ning Hanno Ellermann ja Freedom. Päeva lõpetas sõit, kus tõkked 120 cm ning seal olid parimaks Berti Lehtsaar ja Stannus, kes lõpetasid parkuuri kolmandal kohal.

Laupäeval olid eestlased edukaimad 145 cm parkuuris, kus sõidu võitsid Argus ja Renessin, teiseks tulid Kullo Kender ja Artas, kolmandaks Gunnar Klettenberg ja Traffic ning neljandaks Ellermann ja Freedom. Seitsmendana lõpetasid parkuuri Argus ja Caesar, üheksandana Maarja Martinson ja Donna, kümnendana Kertu Klettenberg ja Toscana ning üheteistkümnendana Raag ja Carlos.

Peale selle võitis Berit Lehtsaar Solei Soleiga 130 cm parkuuri ja Johanna Brigitte Verro Dexteril 120 cm parkuuri. 135 cm tabel C sõidus tulid eestlasest parimana teiseks Ellermann ja Dixon.

Pühapäev algas võiduga 5aastaste hobuste klassis, mille võitsid Hanno Ellermann ja In Style N. Teisena järgnesid talle Sõnajalg ja Ilord. Teine võit tuli 6/7-aastaste hobuste sõidust ning selle võitis Urmas Raag hobusel Van Damme. Selles parkuuris olid kolmandad Kivisild ja Haloubet, neljandad Raag ja Mascalino, auhinnalistele kohtadele jõudis veel teisigi eestlaseid. Kolmanda võidu võttis päeva viimases parkuuris taaskord Lehtsaar hobusel Solei Solei.Teiseks tuli Hanno Ellermann ja Graffiti.

GP-s, kus tõkete kõrguseks oli 145 cm, tulid teiseks Urmas Raag ja Carlos, neljandaks Tiit Kivisild ja Henrietta, kuuendaks Ellermann ja Freedom, seitsmendaks Kender ja Artas, üheksandaks Rosenberg ja Fred ning 11. ja 12. koht kuulusid Argusele vastavalt hobustel Renessin ja Caesar. Sõidu võitis eestlastele tuntud Leedu sportlane Andrius Petrovas hobusel Gigollo.

Urmas Raag ja Carlos. Foto: Mari Ann Selge

Eelnenud 140 cm parkuuris võttis teise koha Ellermann Dixonil, neljanda Kertu Klettenberg D. Ladyl, viienda Gunnar Klettenberg Cosidos Victoryl, kuuenda Maarja Martinson Donnal. U25 klassis, kus tõkked 125 cm, oli parima eestlasena kolmas Lehtsaar Stannusel.

Kõik tulemused

Comments are closed.