Kesk-Euroopa takistussõiduliigat juhib hetkel kolm eestlast

Hobumaailm.ee, ERL

Kesk-Euroopa takistussõiduliiga 2018/2019 MK hooaja etapid on jõudnud poole peale ja hetkel on Kesk-Euroopa põhja regiooni edetabelis eestlastel kolmikjuhtimine. Liidripositsiooni hoiab Kullo Kender, talle järgnevad Rein Pill ja Urmas Raag.

Seni on MK-liigas stabiilseimalt esinenud Kullo Kender, kes hobusel Artas oli avaetapil Leedus teine, seejärel Peterburis kümnes ning Riias kolmas, saades teise koha punktid. Kender on kogunud 45 punkti.

Kullo Kender ja Artas. Foto Mari Ann Selge

Temast vaid punktiga jääb maha Rein Pill, kes sarnaselt kolmandat positsiooni hoidva Urmas Raagiga on võitnud ühe tänavuse MK-etapi. Kui Raag võitis avaetapi maikuus Leedus, siis Pill juulikuise Peterburgis. Pill on väärtuslikud punktid kogunud nüüdseks tema põhihobuseks tõusnud Alfons Ra’ga. Raagi võistluspartneriks on MK-etappidel olnud Carlos.

Meie liigas on pidada jäänud veel kodune etapp oktoobris Tallinnas Saku Suurhallis, seejärel Leedus Šiauliais ning Poolas Lesznos ja Poznanis. Sportlased võtavad etappidelt kaasa viie parema etapi punktid, mille alusel kümme parimat pääseb tuleva aasta veebruaris Varssavis peetavasse Kesk-Euroopa liiga finaali. Käesoleva hooja maailmakarika suur finaal toimub Göteborgis, kus seda on MK ajaloos peetud juba varem 14-l korral.

Tabelisse mahuvad 15. parima sekka veel Hanno Ellermann (20 p) ja Gunnar Klettenberg (18 p)

Edetabel

 

 

Comments are closed.