Eesti tänavuseks meistriks rakendispordis tuli Ülar Raudsepp

Septembrikuu viimasel ja ootamatult suvesoojal nädalavahetusel peeti Tartumaal Sirgu külas perekond Saksa ratsakompleksis Eesti meistrivõistlused rakendispordis, kus kuldmedalit väärinud tulemuse sõitis välja Ülar Raudsepp tori hobusega Friidom.

Laupäeval võtsid medalitele pretendeerivad rakendisportlased mõõtu kooli- ja täpsussõidus, paremusjärjestust otsustanud maraton oli kavas pühapäeval. Raudsepp ja Friidom võtsid liidripositsiooni juba koolisõidus, skoorides 56,26 karistuspunkti. Ülarist järgneva tulemuse sõitis koolisõidus välja külalisvõistleja Soomest, Leena Kalalahti, kes arusaadavalt tiitlivõistluse konkurentsis ei osalenud. Medalijahil jäi Eve Haggi, samuti tori hobusega võistlev sportlane, Vairiga Raudsepast maha vaid 1,08 punkti, Urmas Saks läti hobusega Indekss 6,49 punkti.

Täpsussõidus pudenes nii Raudsepal kui Haggil üks pall ja nii mindigi maratonile arvestatavalt väikese vahega 1,08, mis kiiruskatsete aegades tähendab kuue takistuse kohta vaid 4,32 sekundilist vahet. Võistlusklassi liidriks tõusis samas soomlanna, kes läbis koonusraja puhtalt.

Maratonirajal läks asi pinevaks, kui Raudsepp ajas esimesel takistusel maha palli, mis lisab kaks karistuspunkti ehk ajaliselt kaheksa sekundit. Nii tõusis hetkeks liidriks Ülarist reaalajaliselt 1,5 sekundit aeglasem olnud Eve Haggi. Järgnevatelgi takistustel käis pingeline aegade võrdlus, kuid kõikjal oli pisut kiirem Raudsepp, kes kindlustase endale taoliselt tänavuse kulla. Hõbemedal Eve Haggile, pronks Urmas Saksale, kui võistlusklassi võidu viis Soome Leena Kalalahti.

EMV kuldmedali ekipaaž: Friidom, Ülar Raudsepp ja gruum Kristiina Lotamõis

Oma teise meistritiitli võitnud Ülar Raudsepp oli rõõmus, et tänavune viiruspandeemia tõttu eriliseks kujunenud hooaeg päädis tiitlivõiduga: „Jään üldjoontes kogu hooajaga rahule. Hea meel on selle üle, et talvel eesmärgiks olnud ratsastamistreeningud kandsid vilja ning koolisõidus nägin arengut võistlustulemustes,“ mainis tänavu kõikidel võistlustel koolisõidu võitnud Raudsepp ning lisas, et kahjuks tuli küll teatud tagasilöök koonustes, kuid seda kompenseeris omakorda hea minek maratoniradadel. Järgneval hooajal plaanib vastne meister võistlusi hoolikalt valida, kuna põhihobune Friidom on ikkagi juba 15-aastane.

EMV medalistid.

Comments are closed.