Eikner lõpetas EM-i edukalt

Margareth Eikner saavutas juuniorite vanuseklassi takistussõidu Euroopa meistrivõistlustel 24. koha.

Peale edukat finaali pääsemist tegid Margareth ja Luigi Van De Kornelishoeve 140 cm kõrguste takistustega kahevoorulisel finaalvõistlusel südika sõidu. Esimeses voorus lipsas sisse üks viga, kui alla kukkus viimase tõkke latt, teine voor lõpetati 9 karistuspunktiga.

Margareth ja Luigi EM-l. Foto: Digishots

„Ma jäin võistluse lõpptulemuse ja hobusega väga rahule. Luigi on ainult 8-aastane ja ei temal ega minul ole sellisel tasemel väga palju kogemust. Eriti suureks üllatuseks oli mulle meie tulemus esimeses osavõistluses, kus suutsime teha lühikesi pöördeid ning sõita tavapärasest palju kiiremini. Ainuke asi, mis mul endal kripeldama jäi, oli finaali teise osavõistluse teine takistus, millele lähenesin liiga aeglaselt ning sellest tulid ka vead. Muidu leian, et suutsime teha stabiilseid ja häid sõite ning hobune hüppas suurepäraselt. Ta on väga ettevaatlik ja püüdlik ning annab mulle palju enesekindlust. Ma tean parkuuri hüppama minnes, et kui ma ise sadulas ei eksi, üritab Luigi alati puhtalt hüpata,” jagas Margareth võistluse muljeid. Noor sportlane kiitis ka võistluspaik ja sealseid inimesi.

Juuniorite individuaalse kulla võitis Kate Derwin hobusel Ahg Whiterock Cruise Down Iirimaalt. Hõbe läks Hispaaniasse (Maya De La Joya Fernandez-Longoria/Un Lord Du Rozel) ja pronks Belgiasse (Thibeau Spits/Bellissimo Z). Võistlusel osales 111 paari 21 riigist.

Hästi alanud juuniorite kolmevõistluse EM lõppes kahjuks Luise Veversile ja Ruudile raskel krossil. Äärmiselt tehnilisele ja suurte tõketega maastikukrossil tuli neil seekord takistustele alla vanduda ja takistussõitu ei pääsetud.

Kolmevõistluse juuniorite kuld läks Saksamaale (Anna Lena Schaaf / Fairytale), hõbe Suurbritanniasse (Leila Paske / Billy Mcfee) ja pronks Saksamaale (Ann-Catrin Bierlein / Auf Geht’s Fraeulein Hummel). Ka võistkondlik kuld läks Saksamaale, hõbeda võitis Suurbritannia ja pronksi Prantsusmaa.

Kõik takistussõidu tulemused

Kõik kolmevõistluse tulemused

Comments are closed.