FEI pressiteade hobuste herpesviiruse (EHV-1) levikust Valencias

FEI teeb koostööd kõikide osapooltega, et pakkuda tuge haigetele hobustele ja vältida viiruse edasist levikut.

Hetkel on veel üle 150 hobuse võistluskeskuses, kellest 84-l on sümptomid. 47 hobust on testitud, 17-l on tuvastatud viirus ja nendest neli hobust on tänase seisuga surnud. FEI-ni on jõudnud info, et enamikel haigetel hobustel on neuroloogilised sümptomid, kuid see ei ole hetkel veel lõplikku kinnitust saanud.

Lisaks on veel mitmed haigusjuhtumid seotud hobustega, kes on lahkunud võistluskeskusest ning jäänud haigeks kodus.Praeguseks on sellega seotud haiguspuhangud kinnitatud Belgias, Saksamaal ja Prantsusmaal.

FEI teeb koostööd Valencia kohaliku veterinaarametiga, nad on võistluskeskuse sulgenud ning määranud isolatsiooni. Lisaks on võistluspaika juurde tellitud bokse, et eraldada terved hobused haigetest.

Et parandada olukorda isolatsioonis ja aidata ravida haigeid hobuseid on FEI kokku leppinud kohalike võimudega lubada võistluskeskusesse 21 veterinaari juurde, nendega koos ravimid ja muu vajaliku. Lisaks on FEI nõudnud Valencia veterinaarametilt ka detailset plaani hobuste ravi, viiruse leviku tõkestamise ja tervete hobuste isolatsioonist väljasaamise osas.

Võistlustel osales alates 1. veeebruar kokku 752 hobust. Need hobused on FEI andmebaasis blokeeritud, et nad ei saaks osaleda ühelgi rahvusvahelisel võistlusel, kuni vajalikud testid on tehtud. FEI on võtnud ühendust kõikide rahvuslike ratsaliitude ja sportlastega, kes osalesid Valencia võistlustel. Teavitatud on ka teisi võistluste korraldajaid, et nad ei lubaks oma territooriumile hobuseid, kes on osalenud Valencia tuuril.

Comments are closed.