Rahvusvaheline Ratsaspordi Föderatsioon keelab võistlused kümnes Euroopa riigis

Rahvusvaheline Ratsaspordi Föderatsioon (FEI) keelab koheselt kõik rahvusvahelised võistlused kümnes Euroopa riigis, otsus tuleneb hobuste EHV-1 herpesviiruse epideemiast. Võistlusi ei toimu kuni 28.03.2021.

Hispaaniast Valencia võistlustelt alguse saanud hobuste herpesviiruse epideemia on põhjustanud nakkuskoldeid juba kolmes Euroopa riigis. Tegemist on väga nakkava ja neuroloogilisi sümptomeid põhjustava herpesviiruse vormiga.

FEI otsus puudutab kõikide ratsaspordialade võistlusi Prantsusmaal, Hispaanias, Portugalis, Belgias, Itaalias, Austrias, Poolas, Hollandis, Saksamaal ja Slovakkias.

Pürenee poolsaarel, Itaalias ja Belgias on hetkel toimumas mitmenädalased võistlused, kus osaleb väga suur arv hobuseid. FEI on otsustanud, et neis võistluspaikades võib võistlustegevus jätkuda nn. „omas mullis“. Hobuseid ei tohi võistluste territooriumile juurde tuua, sealt ei tohi ka ükski hobune lahkuda ilma ametliku veterinaararsti tervisetõendita. Hobune, kes lahkub võistluspaigast ilma loata, kustutatakse FEI registrist. Ametliku sertifikaadita hobuste transport on samuti keelatud.

Oliva Nova Hispaanias ja Opglabeek Belgias on juba märtsikuu võistlused tühistanud.

Tühistatud võistlused on kirjas FEI kalendris.

Eestlasi sel kevadel Valencias ei võistelnud. Oliva Novas võistles My Relander, kuid tema on oma hobustega juba õnnelikult koju jõudnud.

Comments are closed.