Grete Püvi võistles Prantsusmaal CDI3* võistlusel

Suvel väikest võistluspausi pidanud Grete Püvi võistles nädalavahetusel Prantsusmaal Nizzas CDI3*kategooria võistlusel, kus tema kõrgemaiks kohaks jäi 2. koht GP vabakavas.

Võistlusel osales ta hobustega Talent ja Aleandro. Grand Prix skeemis saadi Talendiga tulemuseks 7. koht (66,68%) ja Aleandroga 16. koht (62,300%). Aleandroga osales sportlane ka Grand Prix Specialis, kus saadi kohtunike poolt hindeks 64,333%. Talendiga koguti Grand Prix vabakavas viimasel päeval 69,850%, mis andis neile Hispaania paari Alejandro Asencio Mendez ja Dalio IX järel teise koha (71,900%).

„Nagu teada on Nizzas augustis väga kuum, nii et teadsin juba ette, et võtan võistlema tulles riski,“ ütles Püvi. „Talent oli siiski tubli: 15 minutit soojendust ja starti. GPs tuli viga ühe tagant vahetustes, kuid muidu oli test enam-vähem.“ Sportlase sõnul kutsus seekordsel võistlusel sportlaste pahameele esile Hollandi kohtunik, ranguse sümbol, Francis Verbeek-Von Rooy, kelle hinded oli paljude soorituste puhul kõige madalamad. „Vabakavas oli meil paar näpukat, aga muidu oli mära tubli. Hinded kõikusid jälle seinast seina – kaks kohtunikku andsid üle 71 ja Verbeek 67, kokku saime 69,85%,” ütles Grete.

Aleandroga sõitudes tuli seekord sisse väga palju suuri vigu. „Hobune oli kuumusest loid ja ma ei saanud teda korralikult sääre ette. See on tema esimene hooaeg GPs, nii et kodutööd on meil veel palju,“ kommenteeris Püvi.

Tiheda nädalavahetuse graafiku kõrvalt leidis sportlane aega ka olümpiamängude jälgimiseks. „Natuke vaatasin jah olümpiamänge. Päris palju oli vigadega sõite. Kõige rohkem emotsioone pakkus mulle Carl Hesteri vabakava. Väga raske ja huvitav kava ning täpselt muusikasse, kuid tema hobusel ei ole kahjuks nii piisavalt häid allüüre, et saada veel kõrgemaid hindeid. Dujardin’i eelmisel OM-l sõidetud vabakava meeldis mulle tänavusest rohkem,“ muljetab ta.

Nizza tulemused

Comments are closed.