Grete Püvi võistles suures konkurentsis Saumuri CDI-l

Hobumaailm.ee
Grete Püvi ja Talent. Foto: Nathalie Garchey

Grete Püvi ja Talent. Foto: Nathalie Garchey

Grete võistles Saumuri CDI3* võistlusel juba kogenud hobusel Talent ning alles oma kolmandal  Grand Prix’l osaleval hobusel Aleandro.
 
GPs asus võistlustulle 42 võistluspaari, kellest 15 pääsesid edasi GP Specialisse ja 15 küri. Talendiga oli sooritus Grete jaoks rahuldav – passaaž ja piaffee olid suurepärased, viga aga tuli sisse kahe tagant jalavahetustes. Tulemusega 67.320 % pääseti siiski edasi vabakavasse, kus pälviti skooriks 69,325%, mis andis 15 paari seas kümnenda koha.

Küriga Grete enda sõnul väga rahule ei jäänud. „Tegin ise vigu ja energiast jäi puudu. Mära oli tubli nagu alati, aga ei olnud minu parim hetk.  Passaažis ja piaffees nautisin igat sammu. Protsent ei olnud halb, aga ootan juba ise enamat.“

Aleandro oli Grete sõnul oma kolmanda GP kohta väga tubli ning tulemus 67,120 % tagas neile napilt koha Specialisse. Pühapäeval peetud Specialis oli hobune aga väsinud ja sisse tuli palju vigu. Paari tulemuseks jäi 64.314 %.

„Tegelikult pole me veel kodus Aleandroga GP Specialit väga harjutanud, oleme seni keskendunud GPle,“ märkis sportlane.

GP ja Speciali võitis Aacheni EMil silmapaistvaid sooritusi teinud briti võistkonna liige Fiona Bigwood hobusel  Atterupgaards Orthilia  (77.600% ja 79.196%), vabakava võit läks samuti Suurbritanniasse Michael Eilbergile hobusel Marakov (76.050%). Grete elukaaslane Alexandre Ayache  platseerus hobusel Axel  küris neljandaks tulemusega 71.750%.

Järgmiseks on Gretel plaanis võistelda Talendiga 19-22.mail Compiegne’is, Aleandro jäetakse koju puhkama. Pärast Compiegne’i plaanitakse osaleda rahvuslikul võistlusel St.Tropez’s 8 aastase märaga Dame De Pique Väikses Auhinnas ja hobusega Summer Hit GPs. Juuni plaanid sõltuvad Gretel elukaaslase Alexi tulemustest Compiegne’is, kuna viimasel on veel Axeliga võimalus OM meeskonda pääseda.

Saumuri tulemused leiate siit

Comments are closed.