Gunnar Klettenberg võitis Uuemõisa Karika teist aastat järjest

Läänemaal peetud takistussõiduvõistlus Uuemõisa Karikas 2015 kulmineerus täna Grand Prix sõiduga, kus mullust karikavõitu õnnestus kaitsta Eesti ühel tuntuimal ratsasportlasel Gunnar Klettenbergil.

Uuemõisa Karikas 2015 Grand Prix peeti kõrgusel  140 cm, osalesid Eesti ja Läti parimad takistussõitjad. Põhiparkuuri suutsid vigadeta läbida viis võistluspaari, kelle hulgas kahel viimasel  aastal kodumaise edetabeli võitnud Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) kahel hobusel, lisaks Gunnar Klettenberg (RK Ruila Tall), Renek Rosenberg (RK Ruila Tall) ja Paul Argus (Tondi RSK) ühe hobusega.

DC7E3961_1_sm

Gunnar Klettenberg ja Lance S auringil. Foto: Külli Tedre

Esimesena startisid ümberhüpetel Tiit Kivisild ja Donna Paula, kellel kahjuks tuli maha üks takistus. Järgmisena läks rajale Renek Rosenberg hobusega Vinski TT.  Neilegi jäi tulemuseks 4 karistuspunkti, kuid aeg oli hea ja lõppkokkuvõttes kolmas auhinnaline koht. Ümberhüpetel näitasid parimat sõitu Gunnar Klettenberg ja Lance S, kes valisid optimaalseima trajektoori ning tegid teistest ligi viis sekundit  kiirema aja. Paul Argus kiirustama ei hakanud ja üritas Opaaliga sõita rahulikult ning puhtalt, mis ka õnnestus, tulemuseks kõrge teine koht. Tiidul ja Corsical ümberrhüpped plaanipäraselt ei õnnestunud ja nad katkestasid, lõppjärjestuses nendele viies auhinnaline koht, Donna Paulaga oli Tiit neljas.

Klettenbergi sõnul oli põhiparkuur küllaltki tehniline ning sõitjatel oli palju otsustamist vajanud kohti. „Ümberhüpetel läksin ikka võitma ning pöörded, mis ma plaanisin tulid suhteliselt hästi välja,“ kommenteeris Klettenberg.

Tulemused

 

Comments are closed.