Las Vegasest Uuemõisa talli: lätlane Neretnieks ja Romanee Cece

Eeloleval nädalavahetusel kogunevad paljud Eesti ja Läti parimad takistussõitjad Läänemaale Ridala valda, kus paiknevas Uuemõisa tallis asuvad mõõtu võtma Baltikumi parimad takistussõitjad. Nende eesotsas on vähem kui kuu tagasi Las Vegasest MK-finaalist naasnud lätlase Kristaps Neretnieksi ja Romanee Cece`ga.

Mullu suurima startide arvuga rahvuslikuks takistussõiduvõistluseks kujunenud Uuemõisa Karikas on kavas alles teist aastat, kuid on juba saavutanud ratsasportlaste seas arvestatava populaarsuse. Selgi aastal osaleb siin enamik kohalikest tippudest, kuid maailma reitingus kõrgeimat kohta hoidev Uuemõisas osalev takistussõitja on lätlane Kristaps Neretnieks, kes võtab kaasa hobuse Romanee Cece. Viimasega osales noor lätlane vähem kui kuu aega tagasi Las Vegases toimunud Maailmakarika finaalis.

Neretnieksile ja samuti tema hobusele oli see esmakordne võistluskogemus ookeani taga. Hobuste pikk ülelend on juba omaette logistiline katsumus. Tänavu kogunesid Euroopast MK-finaali kvalifitseerunud hobused Amsterdami, kus nad paigutati spetsiaalsetesse tallibokse imiteerivatesse konteineritesse ning lennutati Qatar Airways erilennukiga Las Vegasesse. Sarnase tee läbis ka Neretnieksi 10aastane mära Romanee Cece.

UK2014_1715_Kristaps Neretnieks ja Romanee Cece Uuemoisas_foto Külli Tedre

Kristaps Neretnieks ja Romanee Cece Uuemõisas 2014 a. Foto Külli Tedre

Arvestades Romanee Cece vanust ja kogemust, on ta alles oma suurema karjääri alguses. Neretnieks on ise öelnud, et võibolla oli tänavu MK-finaalis osalemine Romanee`le pisut vara, sest selliste kõrguste (160cm) ja radade tehnilisusega ei olnud ta ennem kokku puutunud, kuid kindlasti naaseti Ameerikast kogemuse võrra rikkamana. Tagasiteel Lätti osales paar ühel rahvusvahelisel võistlusel Saksamaal, Uuemõisa Karikas on MK-finaali järgselt teine võistlus. Sama paar võistles Uuemõisas muide ka läinud aastal ning saavutas mitmeid auhinnalisi kohti.

Lisaks on võistluse stardis teisigi tugevaid ja tituleeritud paare. Gunnar Klettenbergil on kaasas tema tänane esihobune Lance S, samuti mõned aastad tagasi arvukalt suurvõistluste Grand Prix`d võitnud Bingo. Tiit Kivisild on Uuemõisa jaoks tugevamatest valinud Corsica, Urmas Raag asub võistlusesse tänavu eduka Piccolinaga, Paul Argus Opaaliga. Ka on kohal erinevatel aastatel Eesti Meistritiitleid võitnud paarid nagu valitsevad meistrid Heiki Vatsel ja Fee, endised meistrid Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja ning Andres Udeküll ja Henrietta.

Uuemõisa Karikas 2015 toimub 15.-17. maini Ridala vallas Uuemõisa tallis. Laupäeval ja pühapäeval on võistlust võimalik jälgida otsepildis www.hobumaailm.ee vahendusel. Üritus on pealtvaatajatele tasuta.

Võistluse ja tulemuste kohta saab infot: https://www.facebook.com/uuemoisacup

Comments are closed.