Hobuste herpesviiruse olukord 10.03 seisuga

Euroopas leviv agressiivne hobuste herpesviirus EHV-1 on põhjustanud nakatumisi üle Euroopa. Haigus avaldus sel aastal esmakordselt Valencia võistlustel Hispaanias ja seda on tänaseks esinenud Prantsusmaal, Belgias, Saksamaal ja Rootsis. FEI on tänaseks peatanud võistlustegevuse kümnes Euroopa riigis.

FEI sai eile teate veel ühe hobuse surmast Valencia veterinaarkliinikus ja see on tõstnud hobuste surmade arvu 11 peale.

Lisaks on FEI saanud kinnitust ühe Belgia hobuse haigestumisest peale naasmist Hispaaniast Sunshine Tourilt. See hobune oli lähedases kontaktis hobusega, kellel esinesid EHV-1 haigustunnused juba võistluspaigas.

Sellest tulenevalt on kõik hobused, kes osalesid Sunshine Touril peale 9. veebruarit, FEI andmebaasis blokeeritud.

Selleks, et viirus ei pääseks Eestis levima, soovitab Ratsaliit tungivalt hobuseid transportivatel firmadel hoida sisse toodud loomi vähemalt 14 päeva karantiinis ja teha neile ka viiruse test. Kui saabuv hobune on teadaolevalt olnud kontaktis haigestunud hobusega, siis peaks teda karantiinis pidama vähemalt 3 nädalat. EHV-1 viirus levib väga kergesti ja neuroloogiline versioon on hobustele äärmiselt ohtlik.

Comments are closed.