Juunioride Eesti meister kolmevõistluses on Britt Getter Astover hobusel Hultajka

Nädalavahetusel peeti maha jälle üks kolmevõistlus, sedapuhku Niitvälja Sügis 2020, mille raames selgus ühtlasi ka kolmevõistluse juunioride meister. Kokku tehti rohked 62 starti neljas erinevas klassis. Lisaks meistrivõistlustele ja avatud klassidele toimus traditsiooniliselt Niitväljal ka noorhobuste tšempionaat kolmevõistluses.

Britt Getter Astover hobusel Hultajka. Foto: Elin Jalakas

Kui muidu on Niitväljal reeglina kolmevõistlused toimunud ühepäevasena, siis seekord toimus võistlus veidi rahulikumas rütmis ning laupäevasel päeval tegeleti vaid koolisõidufaasiga. Juunioride meistrivõistlustel, mis peetakse tasemel CCN100, startis tänavu kuus võistluspaari. Peale esimest ala võttis liidripositsiooni Vaike Reinmaa (Massu RK), kui sõitis Ubach Alannaga koolisõidus välja tugevad 69,61%. Tihedalt kannul oli 69,48%-ga Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET) hobusel Hello Kitty ning ratsastuse järgselt kolmandad olid 68,53%-ga Britt Getter Astover (Tondi RSK) ja Hultajka.

Samuti käis tihe rebimine CCN100 avatud klassis, kus startis kokku 12 võistluspaari. Koolisõit õnnestus hästi Jaagup Kallasel (Saare RK) ja Olli Royalil, kes sõitsid välja 72,05%. Talle järgnes teise ja kolmandana Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) vastavalt ratsudel Roleks (71,67%) ja Ally Nightingale (70,64%).

Pühapäeva hommik algas takistussõiduga ning võistluse põhifookus oli muidugi juunioride sooritustel. Vigadeta parkuur ei õnnestunud ühelgi osalisel ning selle tulemusena medalikolmikus midagi ümber ei mängitudki. Krossile said edasipääsu viis paari. Esimesena läks rajale Vaike Ubach Alannal ning kuigi tehti puhas kross, siis rajalt kogutud 9,6 kp ületatud normiaja eest moodustas nende lõpptulemuseks 44.0 karistuspunkti. Teisena startinud Britt Getter tegi hea tempoga puhta krossi ning tõusis 43,5 kp-ga nüüd kullapositsioonile. Põnevus jätkus, kui rajale startisid Hello Kitty ja Sandra Anet, oli ju esikoht juba käega katsutav. Kahjuks aga eksis paar krossitakistusel numbriga 14A ning sealt teenitud lõppskoorile lisandunud 20 karistuspunkti tegid paari lõpptulemuseks 59,3 kp-d. Meistriks krooniti Britt Getter Astover Hultajkal, hõbemedali võitis Vaike Reinmaa ja Ubach Alanna ning pronksmedalile tulid vaatamata eksimusele rajal Sandra Anet Kalju ja Hello Kitty.

EMV medalikolmik. Foto: Elin Jalakas

Tänavune juunioride meister Britt Getter jagas meiega ka oma emotsioone. “Olen selle nädalavahetuse üle väga õnnelik, mõlemas klassis oli vastas väga kõva konkurents. Koolisõidu osas olen mõlema hobusega väga rahul, hobused töötasid kaasa ja kõik sujus. Hultajkaga saavutasime selle aasta parima tulemuse. Takistussõitu pabistasin vast isegi kõige rohkem ja eks see väike närv tegi ka võistlusplatsil oma töö, kolm latti maas ei olnud just see, mida Hultajkalt ja endalt ootasin. Samas aga näitas noorem hobune Je t’Adore puhta sõiduga end jällegi väga heast küljest. Krossi starti läksin mõlema hobusega hea tundega, ikkagi enda lemmik ala ja hobused näitasid samuti, et neile meeldib see kõige rohkem. Niipea kui start anti, olid mõlemil kõrvad kikkis ja minek, hobused jooksid super hästi ning kross oli nauditav. Kuldmedal tuli mulle suure üllatusena, läksin krossi sõitma mõttega, et olen pronksil ja oleksin ka sellega väga rahul olnud. Je t’Adorega 5-aastaste võidu üle olen samuti tohutult õnnelik. Oleme mõlema hobusega palju vaeva näinud ning raske töö on hakanud vilja kandma. Ma poleks seda kunagi suutnud ilma oma imeliste treeneriteta, nii et aitäh veelkord Raul Kaunale ja Tiina Kuusmannile. Järgmisteks võistlusteks on meil Hultajkaga plaanis osaleda Kosel U25 meistrivõistlustel ning ehk teen sügisel veel mõne stardi ka väljamaal. Järgmisel aastal liigume aga uue hooga edasi ning loodetavasti stardin ka noorema hobusega kõrgemates klassides. Võistlus oli jällegi väga hästi korraldatud. Kõik sujus ajakava järgi ja oli kenasti paika pandud. Kõikidele küsimustele sai vastused ja probleemidele lahendused. Tõesti tore ja abistav korraldustiim. Mulle isegi meeldis, et Niitväljal toimus vahelduseks kahepäevane kolmevõistlus.”

Ka avatud klassi takistussõidu esikolmikus ei toimunud takistussõidu ega krossi järgselt mingeid muudatusi. Esikoha võitis Jaagup Kallas hobusel Olli Royal lõpptulemusega 28,0 kp, teine ja kolmas koht Erkki Hõimule hobustel Roleks – 28,3 kp ja Ally Nightingale – 34,2 kp. Neljas auhinnaline koht Ervi Kaasikule (Nõo RK) hobusel Cendoria S – 34,3 kp ning viiendad olid Aldo Kanepi (Märjamaa SK) ja Carita – 40,4 kp.

Rohkelt starditi ka madalamates klassides. CCN70 tasemel, mille raames toimus ühtlasi 4-aastaste noorhobuste klass, startis kokku 18 võistluspaari, noorhobuseid oli neist kaheksa.

CCN80 tasemel oli võistlustules 26 paari, 5-aastaste noorhobuste arvuks selles klassis samuti kaheksa. 6-aastaseid, kes pidid mõõtu võtma tasemel CCN100, oli kokku aga vaid neli.

CCN70 avatud klassi võitis tulemusega 26,2 kp Jaagup Kallas hobusel Konfloria de Luna, kes on ühtlasi tänavu ka parim 4-aastane noor hobune, kasvatajaks Elen Ottis ja omanikuks Saare Taluelu MTÜ. Teine koht Katriin Sillale (Nõo RK) hobusel Lancaster (NHT II koht – kasvataja ja omanik Karin Sild) tulemusega 35,6 kp, kolmandad 36,1 kp-ga Tondi RSK võistluspaar Emma-Elisa Randväli ponil Blue (NHT III koht – kasvataja Sirje Argus, omanik Paul Argus). CCN70 avatud klassi neljandad Aldo Kanepi Cornetil ja viiendad Kai Kesa Sztockholmil.

CCN70 klassi võitja ja parim 4-aastane NH Konfloria de Luna. Foto: Elin Jalakas

CCN80 avatud klassi võit ja parim 5-aastase noore hobuse tiitel kuulub Je t’Adore’le, kes ratsaniku Britt Getter Astoveri juhtimisel saavutas lõpptulemuseks 26,8 kp. Hobuse kasvatajaks United Sport OÜ ja omanikuks ratsanik ise. Teine koht 28,3 karistuspunktiga Aive Mihkelsonile (Tondi RSK) Acamaril, kolmandad Carmen Peussa (Märjamaa SK) ja Corda – 32,1 kp. Neljandad Jaagup Kallas ja Freestyle Beyb (NHT II koht – kasvataja Kadri Kazlauskas, omanik Märt Rannast), viies ja kuues koht Tondi RSK lastele Emma-Elisa Randväljale Ottardil ja Heidi Murelile Havannal ning seitsmendad Maria Kivastik (Liivimaa RK) ja Omelissa S. NHT III koht ponile Tess (kasvataja John Minogue, omanik Paul Argus) ratsanikuga Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK).

CCN80 klassi võitja ja parim 5-aastane NH Je t’Adore. Foto: Elin Jalakas

6-aastastes jõudsid finišisse vaid kaks paari alustanud neljast. Esikoha siin võttis 34,2 kp-ga Erkki Hõim Ally Nightingale’l, kelle kasvatajaks ja omanikuks OÜ Rannaküla Tall. Teiseks tulid 63,9 karistuspunktiga Leenu Sarapuu (Hiiumaa RSK) ja Frosted Sunrise (kasvatajaks Soome, omanikuks Ats Kalju).

Parim 6-aastane NH Ally Nightingale. Foto: Elin Jalakas

Eesti Hobusekasvatajate Selts premeeris eriauhinnaga parimat osalevat 5-6 aastast eesti hobuse tõuraamatu esindajat ning auhinna omanikeks said Maia-Marii Samberk (Suuresti RSK) ja Rubus.

Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts tunnustas parimaid noorhobuseid preemiaga ning noorhobuste auhinnatekid pani välja Eggersmann.

Võistlusklasse toetasid Compensa, Kikas, Tartu Mill ja Tamrex, lisaks sai iga vanuseklassi parima noorhobuse kasvataja ka Tamrexi eriauhinna.

Suur tänu Niitvälja Ratsakeskusele, Tõnis Oissarile, rajameister Ants Sähkale, Niitvälja Sügis 2020 korraldajale ning eestvedajale Merle Kollomile ja kõigile kaasabilistele!

Lisaks soovime tänada Ats Kaljut, tänu kellele oli seekord Niitväljal ka võistlusklass tasemel CCN70!

Kõik Niitvälja Sügis 2020 tulemused

4-aastaste tulemused

5-aastaste tulemused

6-aastaste tulemused

 

Comments are closed.