Juunioride Eesti Meister kolmevõistluses on Luise Vevers

Elin Jalakas, ERL-i kolmevõistluse mänedžer

Laupäeval, 8. septembril toimus ilusa sügisilma saatel meie kolmevõistluse hooaja viimane võistlus Niitväljal. Meistrid selgitati välja nii juuniorides kui ka harrastajates, lisaks toimus võistluste raames ka noorhobuste tšempionaat ning avatud klassid tasemetel CNC80 ja CNC100.

Juunioride Eesti Meister kolmevõistluses on Saare Ratsakeskuses treeniv Luise Vevers hobusel Ruudi! Võit saavutati avaalal välja sõidetud skoori juures, milleks oli 35,1 miinuspunkti. Hõbemedal kuulub Kati Sõerile (Nõo RK) ja A Marinale, lõpptulemusega 40,7 mp ning pronksile tulid tulemusega 43,4 mp Elise Sõrmus (Tondi RSK) ja Hello Kitty.

Juunioride esikolmik: Kati Sõer (hõbe), Luise Vevers (kuld), Elise Sõrmus (pronks). Foto: Elin Jalakas

Juunioride kuldmedali omanik Luise Vevers ja Ruudi krossil. Foto: Elin Jalakas

Harrastajate Meistritiitel kuulub sel aastal Maarja-Liis Järvekülg-Luomale (Liivimaa RK) ja Olmarile, kes saavutasid antud koha 32,5 mp juures, hõbemedalile tuli Laura Liivamägi (RK Black Stallion) hobusel Czaruk (35,1 mp) ning pronksi said Carmen Peussa (Märjamaa SK) ja Corda (40,8 mp). Neljandad olid Gloria Vimberg (Audruranna RSK) ja Carraya (41,6 mp) ning viiendad Kati-Helen Peegel (RSK Simon) ja Cornetto (42,3 mp).

Harrastajate esikolmik: Laura Liivamägi (hõbe), Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (kuld) ja Carmen Peussa (pronks). Lisaks vasakul ratsaliidu peasekretär Evelin Bötker ja lilleneiu Anna Marii Hoop. Foto Elin Jalakas

Noorhobuste tšempionaadi raames osales 4-5 aastaste klassis kokku 11 noorhobust ja poni; 6 aastaste seas oli neid seekord kokku kolm. Tublide sporthobuste kasvatamine on raske töö ja seda enam on rõõm tõdeda, et kolmevõistlusesse on tulemas järjest uusi tublisid hobuseid.

4-5 aastaste NHTS kompleksarvestuses, kus võisteldi tasemel CNC80, võtsid võidu Erkki Hõim ja Roleks (27,4 mp), kelle kasvatajaks on KLAIRE RANNAMETSA VÄIMELA TALL ning omanikuks Kairi Lints. Ka teine koht kuulus Erkki Hõimule, sedapuhku hobusel Winnerprice (35,3 mp), kelle kasvatajaks on U&V COMPANY OÜ ning omanikuks Imbi Saar & U&V Company OÜ. Kolmandaks tulid Carmen Peussa ja Lätis sündinud Oldenburgi hüppehobune Corda (40,8 mp), kelle omanikuks on sportlane ise.

Klaire Rannametsa Väimela Talli poolt kasvatatud parim nelja aastane noorhobune Roleks ja ratsanik Erkki Hõim. Foto: Elin Jalakas

6 aastased võistlesid klassis CNC100, kus kõigi osalenud hobuste kasvatajaks on OÜ RANNAKÜLA TALL. Võit läks Kati Sõerile ja A Marinale (40,7 mp), kelle omanik on Mepfire OÜ. Teise koha saavutas hobune Al Pacino (44,4 mp), kelle ratsanikuks oli Maris Kangur (Tondi RSK) ning kes hetkel kuulub Tondi Ratsaspordiklubile. Kolmandaks tuli Joosep Tikk (Kassari RM) hobusel Arica (136,5 mp), kes kuulub Mari-Leen Tikule.

OÜ Rannaküla Tall poolt kasvatatud parim kuue aastane noorhobune A Marina ja ratsanik Kati Sõer. Foto: Elin Jalakas

Parim noorponi oli Kadriann Kummeriga (Tondi RSK) startinud MEOLDY J (66,5 mp), kelle on kasvatanud KRISTI-LIIS KOPPEL ning kes hetkel kuulub Lagedi Ratsaspordikoolile.

Niitvälja Sügis 2018 nii CNC80 kui ka CNC100 avatud klassi võit läks Erkki Hõimule (Märjamaa SK) vastavalt hobustel Roleks (27,4 mp) ning Cadmium (33,7 mp). CNC80 klassi teised olid Anni Kaljund (RK Ruila Tall) ja GG Felicia (29,9 mp), kolmandad taaskord Erkki, aga hobusel Winnerprice (35,3 mp) ning neljas ja viies koht kuulusid Järvamaa RSK sportlastele Anny Roostile ja Bingorile (40,1 mp) ning Ragne-Liis Mõttusele ja Elluxile (46,3 mp).

Avatud klassi CNC100 võitjad Erkki Hõim ja Cadmium. Foto: Elin Jalakas

CNC100 teine koht kuulus Aldo Kanepile (Märjamaa SK) ja Caritale, kolmandaks tuli Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) hobusel Fortuna, neljandad olid Kätlin Hundimägi (Märjamaa SK) ja Trevor ning viienda auhinnalise koha saavutasid Ülle Voolaine (Nõo RK) ja Izmail.

Palju-palju õnne veelkord kõigile asjaosalistele!

Nagu ikka, ei saa selliseid võistlusi korraldada ilma vabatahtlikuteta! Võistluste korraldajad soovivad tänada: Kätlin Nõgu, Anu Pärt, Grethe Aikevitsius, Olga Kopõtova, Ranno Vatsk, Raul Kauna, Karin Sild, Tea Sähka!

Suur aitäh ka ametnikele, kelleks sel korral olid: Madli Murel, Merle Kollom, Alla Gladõševa, Külli Roosileht, Ants Sähka, Mikk Nõmm, Liis-Marie Hõbemets, Kadi Kokla, Tiina Lepla.

Suur aitäh kõigile sponsoritele toetuse eest: EESTI SPORTHOBUSTE KASVATAJATE SELTS, HELKETMAR, HOBUKESKUS, HÖVELER, EGGERSMANN, COMPENSA ELUKINDLUSTUS JA HOBUHOOLDUS!

Kõik Niitvälja Sügis 2018 tulemused on leitavad siit: https://ratsanet.ee/events/1506

Comments are closed.