Kolmevõistlejad on Poolas noorhobuste MM-i kvalifikatsioone püüdmas

Elin Jalakas, ERL-i kolmevõistluse mänedžer

Kui kodumaal oleme homme, laupäeval pidamas viimast kolmevõistlust Eestimaa pinnal, siis kaks meie kolmevõistlejat on võistlustules ka Poolas, Sopotis.

Poola sõideti võistlema eeskätt Prantsusmaal Le Lion d’Angers’is 18.-21.oktoober toimuvate Noorhobuste Maailmameistrivõistluste (FEI WBFSH World Breeding Eventing Championships for Young Horses) 7-aastaste hobuste kvalifikatsiooni saamiseks, kus nõue näeb ette, et tulemus peab kirjas olema tasemetelt CCI1* (pikk üks täht) ning CIC2* (lühike kaks tähte). Normi täitmiseks peab kross olema ilma tõrgeteta ning takistussõidus võib alla tulla vaid 1 latt (4 kp).

Jaagup ja Aspirin Soomes Ypäjäl. Foto: Elin Jalakas

Jaagupil ja Aspirinil sai CCI1* kvalifikatsiooninorm edukalt täidetud Valgevenes Ratomkal, Kairel ja Cavalieril jällegi õnnestus CIC2* kvalifikatsioon täita Põhjamaade Meistrivõistlustel Soomes Ypäjäl.

Kaire Kalm ja Cavalier Soomes Ypäjäl. Foto: Elin Jalakas

Mõlemad võistluspaarid on esimese ala tänaseks lõpetanud ning Jaagup Kallase ja Aspirini CIC2* koolisõidu tulemused on vastavalt 32,7 miinuspunkti ning hetkeline 12. koht 28 võistleja seas.  Pikas ühes tähes on startijaid vaid kolm ning Kaire Kalmi ja Cavalieri CCI1* tulemus on peale koolisõitu 39,1 miinuspunkti, mis hetkeliselt annabki kolmanda positsiooni.

Soovime neile sinna palju edu ning loodetavasti õnnestuvad ka kross ja takistussõit!

CCI1* tulemused: https://zawodykonne.com/zawody/45/148/2332?type=lista

CIC2* tulemused: https://zawodykonne.com/zawody/45/148/2223?type=ranking

Comments are closed.