Rakendispordi teated ja uudised

Koceni rahvuslike klasside võidud Eesti rakendisportlastele

Autor: Korraldaja

Möödunud nädalavahetusel peeti Lätimaal Kocenis rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus Eesti rakendisportlasi saatis edu rahvuslikes klassidest, millest lühema võitis Riina Rõa ja  pikema Pille-Riin Viilup.

Koceni rakendivõistluse rahvusvaheline pool viidi läbi tasemetel 3* ja 2* ning võidukad olid suurima esindusega kohapeal viibinud põhjanaabrid. Esinduslikeim oli 3* tasemel peetud hobuste üherakendite  klass, mille võitis veenva eduga hetkel maailma reitingus kolmandat positsiooni hoidev soomlanna Talvikki Järvinen. Teisena lõpetas tolle klassi Leena Kalalahti ning kolmas oli korraldaja Dace Sture. Muide Järvinen ja Kalalahti osalevad mõlemad septembris toimuval hobuste üherakendite MM-il.

Meie sportlastest osalesid 3* tasemeb hobuste üherakendites Eve Haggi ja Ülar Raudsepp. Eve lõpetas viiendal kohal, Ülar pidi kahjuks aisa purunemise tõttu maratonil katkestama ja seetõttu koondtulemust kirja ei saanud. Riina Rõa saavutas ponide üherakendite klassis kolmanda koha. Hobuste üherakendite 2* klassis oli Reet Evardson neljas.

Oluliselt säravamad tulemused võtsid aga meie sportlased rahvuslikes klassides, kus nelja maratonitakistusega klassis oli võidukas Pille-Riin Viilup ja kolme takistusega klassis Riina Rõa.

EMV 2021, toimumisajad ja kohad

2021 EMV toimumise ajad ja kohad ALA KLASS AEG KOHT Kestvusratsutamine Seeniorid 29.05 Ähijärve, Võrumaa Kestvusratsutamine Juuniorid 10.07 Vatsla küla, Harjumaa Takistussõit Seeniorid, noored, juuniorid, … Loe edasi…