Alla Gladõševa, EKR-6 kat. koolisõidutreener Oma Hobu 2009 Koondatud külgliikumiste all mõeldakse traaversit, renversit ja küljendamist. Rahvusvahelise Ratsaspordi Föderatsiooni koolisõidumäärustikus on need määratletud järgmiselt: TRAAVERSIS hobune … Loe edasi…
Eva-Maria Vint-Warmington, Oma Hobu, Juuni 2012, Hobust otsides vaata tema kolme allüüri puhtust. Kõik muu järgneb juba kerge vaevaga. Nuno Oliveira Tänases loos vaatame veidi … Loe edasi…
Eva-Maria Vint-Warmington, Oma Hobu, Mai 2010, Koolisõidu hindamine on alati olnud veidi vastuoluline teema ning siinkohal ongi ehk õige aeg seda valgustada ka kohtuniku seisukohalt. … Loe edasi…
17-aastase Margareth Eikneri kireks on hobused ja ratsasport. Selleks, et saavutada paremaid tulemusi on neiu pööranud oma pilgu Eestist välja ning elab ja treenib nüüd … Loe edasi…
Riina Pill, Oma Hobu, august 2013, Õppige aru saama hobuse märguannetest. Selleks, et alustada noore hobuse ettevalmistust võistlemiseks peab ratsutaja õpetama ta reageerima oma märguannetele, … Loe edasi…
Edasijõudnud noore hobuse arendamine – III osa Riina Pill, Oma Hobu, oktoober 2013, Minu ratsutamise filosoofia on väga hästi koolitatud hobune, kes ületab takistusi rõõmuga ja … Loe edasi…
Eva-Maria Vint-Warmington, Oma Hobu, oktoober 2012, Hobune on ratsaniku peegel. Erik Herbermann Koolisõidu eesmärgiks on arendada ratsaniku ja hobuse harmoonilist koostööd ning luua illusioon kõiki … Loe edasi…
Riina Pill, Oma Hobu, juuni 2013 Maailmas on palju häid ratsutajaid, kuid pidevalt tipus püsimine eeldab ka väga häid hobuseid ja nende läbimõeldud ettevalmistust. Tegelikult … Loe edasi…
Eva-Maria Vint-Warmington, Oma Hobu, aprill 2012, Ahaa, ahaa, mul selge on AAA! Mõmmi ja aabits Paljud ratsutajad on kindlasti Mõmmi peale kadedad, sest ega see … Loe edasi…
Tatjana Kiilo, ERL-i harrastusspordi mänedžer Artikkel on esmakordselt avaldatud Oma Hobus augustis 2015. Ratsaspordi statistikat vaadates on meil, mille üle rõõmu tunda: kahe aastaga on … Loe edasi…
Kadri Vollmer. Kuna uus võistlushooaeg on algamas, siis selleks, et võistlused ning sellele eelnev ja järgnev paremini edeneks, palun pea meeles: VÕISTLEJANA: Ülesandmise tähtaeg on … Loe edasi…
Eva-Maria Vint-Warmington, Oma Hobu, Märts 2010, Kui hobune on ilusti ratsmes, ratsanik on leidnud sadulas oma tasakaalu ning skeemi sõitmine sujub ladusalt – siis on … Loe edasi…
Alla Gladõševa, EKR-6 kat. koolisõidutreener Oma Hobu 2009 Õlad sees on liikumine kolmes jäljes. Välimine tagajalg liigub mööda rada, sisemine tagajalg astub välimise esijala jälge, … Loe edasi…
Eva-Maria Vint-Warmington, Oma Hobu, August 2012, Sõida oma hobust, mitte skeemi! Charles de Kunffy Täna vaatleme põhilisi harjutusi ehk elemente, millest A-taseme skeemid koosnevad ning … Loe edasi…
Alla Gladõševa, EKR-6 kat. koolisõidutreener Oma Hobu 2009 Sääre eest astumise eesmärk on demonstreerida hobuse painduvust ja hobuse külgmist tundlikkust ning arendada hobuse lõdvestatust. Sääre … Loe edasi…
Alla Gladõševa, EKR-6 kat. koolisõidutreener Oma Hobu 2009 Nurga läbimine on noore hobuse jaoks esimene raskem harjutus. Enamlevinud viga nurga sõitmisel on hobuse välimise õla … Loe edasi…
Riina Pill. 1. Millal oleks kõige õigem aeg ratsutamistundidega algust teha? Spordi mõttes „päris“ treeningutega oleks mõtet alustada 9-10 aastaselt, selles vanuses suudab laps omandada … Loe edasi…
Alla Gladõševa, EKR-6 kat. koolisõidutreener Oma Hobu 2009 Noorhobuse väljaõppes on oluline nii liikumise lõdvestatus, rütm, koondus kui ka oskus liikuda otse. Ratsaniku ülesanne on … Loe edasi…