Koolisõidu teated ja uudised

Koolisõidu sisemeistriks tulid Dina Ellermann ja Finalist

12. novembril peeti Rahula tallis Harjumaal koolisõidu sisemeistrivõistluseid. Medalid said kaela nii lapsed, poniratsanikud, juuniorid, noored kui seeniorid ning kõikides vanuseklassides selgusid võitjad ühe osavõistluse baasil. Seenioride klassis tuli sisemeistriks Dina Ellermann hobusega Finalist.

Seenioride sisemeistriks püüeldes oli vaja sõita GP skeemi (RR5) ehk seda sama skeemi, mida sõidetakse ka rahvusvahelistel suurvõistlustel nagu EM, MM või olümpiamängud. Võidu võtsid ootuspäraselt ja kolme kohtuniku üksmeelel Dina Ellermann ja Finalist. Hõbemedali võitis vaid 15-aastane Maria Mägi hobusel Ashwan. Nende jaoks oli tegu ühise debüüdiga GP-s. Pronksmedali said kaela Marii-Heleen Raidmets ja Brend.

Seenioride medalikolmik. Foto: Kersti Sügis

Noored (kuni 21 a) panid end proovile PSG tasemel ning starti tuli 6 võistluspaari. Oma viimasele aastale selles vanuseklassis panid ilusa punkti Helena Kaal ja Cassander, võites kuldmedali tulemusega 67,500%. Hõbemedali teenisid Theresa Radhaa ja Donnalottchen ning pronksile väärilise sõidu tegid Maria Mägi ja Shampagna.

Juunioride (kuni 18 a) tasemel tulid starti rekordilised 14 võistluspaari. Põnevas medaliheitluses tulid võitjana välja 15-aastane Lisette Kivro ja Evento D, saavutes ligi 69%. Nende järel saavutasid hõbemedali Maria Mägi ja Shampagna. Pronksi sai kaela 14-aastane Martha Jušin, kes oli stardis oma uue hobuse Beltarioga, kellega nad tegid oma esimesed stardid vaid kaks nädalat tagasi Ihastes.

Poniklassis (kuni 16 a) sõideti LP3 skeemi, stardis oli 7 võistluspaari. Kui teistes vanuseklassides on medaliheitlus olnud väga tasavägine, siis poniklassis oli selge liider, kes oli teistest üle rohkem kui 7,5%-ga. Kolme kohtuniku üksmeelel tegid võitu väärt sõidu Lisette Kivro ja Mc Gregor J, saavutades 72,381%. Hõbemedali sai kaela Laurel Allekõrs ponil Rant, pronksmedali saavutas Cristiana Engel ponil Tristan J.

Poniklassi medalikolmik. Foto: Kersti Sügis

Lasteklassi (kuni 14 a) jagus osalejaid hulgaliselt, stardis oli kokku 13 võistluspaari. Selles tihedas konkurentsis võtsid võidu Martha Jušin ja Beltario. Hõbemedali sai kaela Paula Johanna Vilu, koos Vencedoriga ja kolmanda koha teenisid välja Laurel Allekõrs ja poni Rant.