Koolisõidu amatöörid

Amatöörideks loetakse koolisõidus ratsanikke, kes
  on vanusega alates 22 (sünniaasta järgi)
  kuuluvad ERL-i liikmesklubisse
  omavad harrastus- või seeniorsportlase litsentsi ning on koolisõidus valinud amatööri staatuse (https://ratsanet.ee/)
  ei ole koolisõidus osalenud viimase kolme aasta jooksul kõrgemal tasemel kui amatöörile lubatud

Amatööride võistlustase, klassid ja teised alad:
  Amatööride lubatud võistlustase koolisõidus on kuni R kergem.
  Kui koolisõiduvõistlustel ei ole eraldi arvestust amatööridele, võivad nad osaleda neile lubatud tasemetel avatud või noorhobuste klassides.
  Kui amatööril on harrastussportlase litsents, siis on tema võistlemine ka teistel aladel piiratud, vaata lisaks “Harrastaja määratlus
  Seeniori litsentsiga amatöör võib teistel aladel osaleda kõigis klassides, milledesse ta oma vanuse ja/või taseme poolest kvalifitseerub.

Muud tingimused:
  Amatööridele ja nende võistlushobustele kehtivad kõik ERL poolt kinnitatud võistlemise tingimused ning dokumendid (vaata lisaks ERL Üldmääristiku Lisa 1).
  Amatööri staatuse valimisel või sellest loobumisel peab arvestama, et vastav muudatus peab Ratsanetis olema tehtud ja kehtiv enne võistlusele registreerimist või hiljemalt võistluse esimeseks päevaks.

Amatööride edetabel:
Amatöörid koguvad punkte M ja RK tasemel ning nende edetabelit peetakse vastavalt koolisõidu edetabeli punktiarvestuse korrale.

Amatööride tiitlivõistlused:
Amatööridele toimuvad mitteametlikud tiitlivõistlused eraldi sise- ja välishooajal.

Määratlus pdf failina

Amatööri staatuse taotlemine toimub Ratsanetis isiku profiililehel sisselogitult “Litsentsikategooria” all (nupp “Muuda”).