Takistussõidu amatöörid

Tegu on uue ratsanike võistlusklassiga takistussõidus alates 01.01.2020.

Amatöörideks loetakse takistussõidus ratsanikke, kes
  on vanusega alates 19 (sünniaasta järgi)
  kuuluvad ERL-i liikmesklubisse
  omavad harrastus- või seeniorsportlase litsentsi ning on takistussõidus valinud amatööri staatuse (https://ratsanet.ee/)
  ei ole takistussõidus osalenud viimase aasta jooksul kõrgemal tasemel kui amatöörile lubatud

Amatööride võistlustase, klassid ja teised alad:
  Amatööride lubatud võistlustase takistussõidus on kuni 130 cm (kehtib ka kahe- ja kolmevõistluse korral).
  Kui takistussõiduvõistlustel ei ole eraldi arvestust amatööridele, võivad nad osaleda neile lubatud tasemetel ainult avatud või noorhobuste klassides.
  Kui amatööril on harrastussportlase litsents, siis on tema võistlemine ka teistel aladel piiratud, vaata lisaks “Harrastaja määratlus
  Seeniori litsentsiga amatöör võib teistel aladel osaleda kõigis klassides, milledesse ta oma vanuse ja/või taseme poolest kvalifitseerub.

Muud tingimused:
  Amatööridele ja nende võistlushobustele kehtivad kõik ERL poolt kinnitatud võistlemise tingimused ning dokumendid (vaata lisaks ERL Üldmääristiku Lisa 1).
  Amatööri staatuse valimisel või sellest loobumisel peab arvestama, et vastav muudatus peab Ratsanetis olema tehtud ja kehtiv enne võistlusele registreerimist või hiljemalt võistluse esimeseks päevaks.

Amatööride edetabel:
Amatöörid koguvad punkte 110-130 cm tasemel ning nende edetabelit peetakse ratsaniku põhiselt vastavalt üldisele takistussõidu edetabeli punktiarvestuse korrale.

Amatööride tiitlivõistlused:
Amatööridele toimuvad mitteametlikud tiitlivõistlused eraldi sise- ja välishooajal.

Määratlus pdf failina

AMATÖÖRI STAATUSE TAOTLEMINE

Amatööri staatuse taotlemine toimub Ratsanetis isiku profiililehel sisselogitult “Litsentsikategooria” all (nupp “Muuda”). Järgnevalt toome mõned näited, millal saad või pead takistussõidus amatööri staatuse taotlema.

•  NÄIDE 1
Sul oli 2019 aastal harrastussportlase litsents ja võistlesid kõrgustel kuni 110 cm (k.a). Alates 2020 oled endiselt arvatud harrastajate klassi ja võid jätkata võistlemist harrastaja tasemel (kuni 110 cm).
Kui otsustad võistelda sellest kõrgemal tasemel (kuni 130 cm), siis pead harrastussportlase litsentsile lisaks valima amatööri staatuse.

•  NÄIDE 2
Sul oli 2019 aastal harrastussportlase litsents ja võistlesid kõrgustel kuni 120 cm (k.a). Alates 2020 oled endiselt arvatud harrastajate klassi, kuid pead tegema valiku:
– jääd harrastajaks ja võistled kuni 110 cm tasemel
– valid amatööri staatuse ja võistlustaseme kuni 130 cm

•  NÄIDE 3
Sul on seeniori litsents ning käesoleval ja sellele eelneval aastal oled võistelnud kõrgustel kuni 130 cm (k.a). Võid jätkata endistviisi või taotled endale amatööri staatuse.

•  NÄIDE 4
Sul on noore litsents ning käesoleval ja sellele eelneval aastal oled võistelnud kõrgustel kuni 130 cm (k.a). Võid jätkata endistviisi või taotled endale seeniori litsentsi koos amatööri staatusega.

•  NÄIDE 5
Alates 2020 on sul noore või seeniori litsents ja soovid selle vahetada harrastussportlase litsentsi vastu, siis amatööri staatus on kohustuslik, kui käesoleval ja sellele eelneval aastal oled võistelnud kõrgustel kuni 130 cm (k.a).