Treener

Jaanuarilõpu seminaril lahatakse kõike võistlemisega seonduvat

Jaanuarikuu viimasel pühapäeval, 29. jaanuaril, kogunevad Dina Ellermanni ja Hillar Taltsi modereerimisel mitmed oma ala spetsialistid Tallinnas Pärnu mnt. 67a asuvas Pellonia Pubis, et selgitada sportlastele, lapsevanematele, treeneritele, hobuseomanikele, klubijuhtidele ja kõikidele teistele huvilistele võistlustel osalemisega seonduvat nii meil kui väljaspool Eesti piire.

Meie sportlased osalevad üha enam rahvusvahelistel võistlustel ning kasvavas trendis on ka kohalike võistluste arv. Seetõttu pidas Eesti Ratsaspordi Liit vajalikuks korraldada kõike võistlemisega seonduvat puudutav seminar. Kui seminari modereerivad suure võistluskogemusega meie esikoolisõitja Dina Ellermann ning arvukatel rahvusvahelistel võistlustel kohtuniku-korrapidajana osalenud Hillar Talts, siis lektorite hulgas näeme pikaajalise treenerikogemusega ERL-i peasekretäri Riina Pilli ja mitmeid teisi asjasse puutuvaid kogenud isikuid.

Seminaril käime läbi kõik võistluseid puudutavad regulatsioonid, samuti kvalifikatsiooninormid ning ülesandmistega seonduva. Puudutamata ei jää ka olulist rolli mängiv veterinaaria, võistlusteks valmistumine nii treeningplaani arvestades kui kogu tehniline pool koos hobuste transpordi ja kõige muuga. Käime läbi ka lapsevanemate, treenerite, gruumide ning hobuseomanike olulised rollid võistlustel. Uue teemana toob Dina Ellermann sisse ratsaspordiski üha tähtsamaks muutuva inimeste dopinguteema. Kuivemale tehniliselt jutule pakuvad lektorid vahepaladena huvitavaid juhtumisi võistlustelt.

Koolitusjuhend on leitav ERL koduleheküljelt, jääme ootama arvukat osavõttu.

Raul Kauna 60

Täna, 25. juulil tähistab oma 60. juubelit tuntud ja teenekas kolmevõistleja, treener Raul Kauna. Eesti Ratsaspordi Liit soovib Raulile palju õnne, jõudu ja kordaminekuid edaspidiseks! … Loe edasi…

Ellen Vatsel 65

Täna tähistab oma 65. sünnipäeva teenekas koolisõitja, treener ja kohtunik Ellen Vatsel. Niitvälja ratsakeskuse kõige pikema staažiga treeneri käe alt on sirgunud väga palju andekaid … Loe edasi…