Tule ratsutama!

Ratsutamisega alustada pole kunagi hilja. Kui oled oma peas mõnda aega veeretanud mõtet, et tahaksid proovida, siis tee seda nüüd!

Treener Riina Pill soovitab:
Kvalifikatsioon: EKR-6 ja FEI Level 1 taseme treener
Kodutall: Ruila

 „Ratsutamine ei nõua sportlaselt erilisi füüsilisi eeldusi. Kui ta on hobuse seljas heas tasakaalus ja ennast seal vabalt tunneb, pole pikkusel või kehakaalul erilist tähtsust. Head ratsutajat iseloomustavad tundlikkus, demonstratiivsus ja soov olla tähelepanu keskpunktis, samuti võimekus kiiresti ja hästi uusi teadmisi ning oskusi omandada. Väga oluliseks eelduseks on hobusega kontakti loomise oskus, looma tunnetamine ja tema usalduse võitmine.
Lastel, kes soovivad ratsaspordis tõsisemaid tulemusi saavutada, peaks treeningutega alustama 9-10 aastaselt. Sellises vanuses suudab laps omandada ka veidi keerulisemat treening- ja õpetusmetoodikat. Üldjuhul omandab algaja laps esmased ratsutamisoskused ligilähedaselt aastaga. Esimene ratsakool ja treener on tuleviku ning arengu osas väga olulised tegurid, seepärast tuleks eelnevalt uurida mõlema tausta: milline on koostöö teiste treeneritega, kuidas on õpilased arenenud, milline on treenitavate tagasiside jne.“