Harrastusspordi uuring 2013

Eesti Ratsaspordi Liit sai harrastusspordi juhi Tatjana Kiilo eestvedamisel valmis harrastusspordi uuringuga, mille eesmärgiks oli kaardistada harrastajate treenimisvõimalused, võistlustel osalemise soovid ja harjumused ning koguda sisendit harrastusspordi visiooni koostamiseks. Uuringu tulemuste analüüsimisel selgus, et harrastussportlased väärtustavad võistlussporti ja võistlustel osalemist ning treenivad regulaarselt ja eesmärgipäraselt.

Ratsaliidu harrastusspordi manageri Tatjana Kiilo sõnul saadi uuringu tulemuste abil hea ülevaade harrastussportlaste treenimisest ja võistlustel osalemisest, mis on oluliseks sisendiks valdkonna  edasisel arendamisel. „Ülevaadet saavad kasutada oma tegevuse paremaks planeerimiseks nii võistluste korraldajad kui ka ratsaspordiklubid ning ka teised harrastussportlastega tegelevad professionaalid,“ selgitas Kiilo.

Tema sõnul osales uuringus ligi 200 harrastajat, kellest 48 protsenti osales ja/või kavatses osaleda 2012. hooaja ratsaspordivõistlusel harrastussportlase litsentsiga. Ühekordse litsentsiga võistles või kavatses võistelda 18 protsenti vastanutest; sportlase litsentsiga võistles ja/või kavatses võistelda 11 protsenti ning ilma litsentsita  8 protsenti. 2012. hooajal ratsaspordivõistlustel ei osalenud vastanutest vaid 15 protsenti.  „Seega võib öelda, et enamik vastanutest tegeleb võistlusspordiga harrastussportlase tasemetel ning tänu sellele oleme veendunud, et uuringu abil kogutud andmed on asjakohased ja pakuvad harrastusspordi visiooni koostamiseks väärtuslikku sisendit,“ selgitas Kiilo.

Uuringu raporti saate alla laadida allolevast lingist:

Harrastusspordi uuring 2013