Juunioride takistussõidu sisemeistrivõistlustel võitis kulla Ketlin Ramjalg

Laupäeval, 18. märtsil jätkusid sisemeistrivõistlused Niitväljal, kus jagati välja juunioride medalikomplekt. Haaravas võistluses sai võidu Ketlin Ramjalg hobusel Pittegaardens Rosita Marlene Makarovi ja Rebecca Blumfeldti ees.

Teist aastat järjest toimusid juunioride (kuni 18 a) sisemeistrivõistlused Niitvälja maneežis, kus 2016. aastal sai kuldmedali kaela Johann Zeiger. Tänavu võistlesid 125 cm kõrguste takistustega kahevoorulises võistluses vaid neiud, keda oli stardis 19, neist mitmed kahe hobusega. Konkurents oli väga tugev, sest võistlustulle asusid mitmed noored sportlased ja kogenud hobused, kel juba mitmeid tiitleid ja rohkelt suuri võite selja taga.

Esimeses voorus sõeluti terad sõkaldest ja puhaste paberitega pääses teise vooru hüppama 10 võistluspaari. Rajameister Andres Treve polnud teises voorus väga palju lõikamise kohti jätnud. Aega võita sai vaid ühes kohas – esimese ja teise takistuse vahel, aga seda juhul, kui pööre õnnestub ja hobune hüppab.

Kui esimesed viis olid raja teist korda läbinud, polnud tehtud veel ühtegi puhast sooritust. Kiiret aega läksid tegema nii Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) Solei Soleil kui Kaia Loviisa Kink (Tondi RSK) Adorable Chabalitol, püüdes teisele takistusele minna üliväikesest pöördest, kuid mõlemal see ebaõnnestus. Neil oli teine võimalus veel, sest edasi oli pääsetud kahe hobusega.

Ketlin Ramjalg ja Pittegaardens Rosita. Foto: Celin Lannusalu

Teise vooru teist soojendust alustas Ramjalg (RK Ruila Tall) oma teise hobuse Pittegaardens Rositaga, sportlasel oli esimeses soojenduses Qatimini Des Vergers Z-ga sõit ebaõnnestunud. Rositaga õnnestus aga kõik ja nii tegid nad teise vooru esimese puhta sõidu. Järgmisena startis Lehtsaar Lasca 14-l, kuid kahjuks tuli sisse üks viga ja nii lõpetati kokkuvõttes 4. kohal, jäädes alla pronksi võitnud Rebecca Blumfeldtile (Tondi RSK, treenib Maarja Martinsoni juhendamisel) ja San Antoniole. Viimaste kontol oli lõpuks samuti 4 kp, kuid sekundi võrra kiirem aeg. (Lisamärkusena siinkohal, et San Antonio on tuntud kui Kullo Kender üks lemmikratsudest.) Peale Kinki ja Capriolandi ebaõnnestunud esitust jäi tulla kahel ratsanikul. Medali saamiseks oli vaja teha vaid puhas sõit ja seda suutsid vaid Marlene Makarov (Audruranna RSK) ja Emora. Viimasena startinud Marta Juhkami (Tondi RSK) ja Spa olid lõppjärjekorras viiendad 4 kg-ga.

Sisemeistrivõistluste juunioride medalikolmik: Marlene Makarov ja Emora (hõbe), Rebecca Blumfeldt ja San Antonio (pronks), Ketlin Ramjalg ja Pittegaardens Rosita (kuld). Foto: Celin Lannusalu

Kaasahaarav võistlus oli saanud oma lõpplahenduse ja võitjad olid rõõmsad. Ketlin, kes treenib hetkel  kogenud Andres Treve käe all ja oli varem Riina Pilli õpilane, oli loomulikult õnnelik, et võistlus õnnestus. „See võit oli võimalik ainult tänu minu hobustele ja treeneritele,“ lausu noor neiu. „Rosita on väga temperamentne hobune ja tahab tõket nähes kohe edasi minna, seepärast pole temaga alati kõige kergem sõita. Aga täna oli meil õnne,“ lisas sportlane.

Järgmised medalikomplekti jagatakse välja Veskimetsa ratsakeskuses poniratsanikele ja harrastajatele 1. – 2. aprillil.

Tänase võistluse tulemused

Comments are closed.