Kaks noort Eesti ratsasportlast osalevad Euroopa kõrgetasemelise koolitusprogrammi kvalifikatsioonis

Kaks Eesti takistussõidu noortekoondise liiget, Meriel Isok ja Linda Randpere, osalevad mai alguses Euroopa Ratsaspordi Liidu poolt korraldatava koolitusprogrammi Young Riders Academy kvalifikatsioonis.

EMV2014_juuniorid_TS_0250_sm

Meriel Isok. Foto Külli Tedre

Koolitusprojekt on suunatud noortele takistussõidu ratsanikele vanuses 18-23 aastat ja seda korraldatakse teist aastat järjest. Iga riigi alaliit sai esitada maksimaalselt kolm kandidaati, kel on ette näidata eelmise aasta võistlustulemused vähemalt 135-140 parkuuridest, vastavate hobuste ja ka majandusliku toetuse olemasolu. Käesoleval aastal kandideerib programmi 33 noort ratsanikku kokku 15-st riigist üle kogu Euroopa. Isok ja Randpere said kutse osaleda 1.-3. maini toimuval kvalfikatsioonvõistlusel Saksamaal Redefin’is, kus neil tuleb hüpata esimesel päeval 145 cm ja teisel 150 cm kõrguseid parkuure.

141005 130cm nh xautas (15)_sm

Linda Randpere. Foto Gerlin Kess

Noorte Ratsanike Akadeemia asutati Euroopa Ratsaspordi Liidu (EEF) ja Rahvusvahelise Takistussõidu Ratsanike Klubi (IJRC) poolt. Akadeemia eesmärk on koolitada noori takistussõidu talente ja valmistada neid ette eesolevaks profikarjääriks. Projekt annab võimaluse viiele talendile elada ja treenida tasuta kuus kuud tuntud tallides professionaalsete sportlaste käe all ja individuaalse treeningkava järgi. Õppeprogramm sisaldab lisaks treeningutele kommunikatsiooni, äri ja majanduse, veterinaaria ning takistussõiduga seonduva õiguspraktika koolitusi. Treeneritena osalevad sellised legendaarsed takistussõitjad nagu Kevin Staut, Ludger Beerbaum, Dietmar Gugler, Rolf Göran Bengtsson ja Gerco Schröder.

Projekti koduleht: http://www.ridersacademy.eu/home.aspx

Comments are closed.