Kellest saavad takistussõidu U25 ja poniklassi sisemeistrid?

Homse Ruila võistlusega selguvad takistussõidus tänavused viimased sisemeistrid, kui stardis on poniklassi ja U25 klassi noored sportlased.

Terve aprill ja pool märtsi on möödunud sisemeistrivõistluste tähe all. Laupäeval asuvad starti viimased takistussõidu klassid, kuid sellega pole sisemeistrivõistluste maraton veel läbi – jäänud on selgitada parimad ka koolisõidus.

Tänavu sisse viidud U25 võistlusklass annab võimaluse noortele ratsasportlastele vanuses 16-25 aastat üksteisega mõõtu võtta. Antud võistlusklass kogub Euroopas aina enam populaarsust, ka homne võistlus tõotab kujuneda üsna tasavägiseks.

Kokku on end üles andnud 31 võistluspaari, kelle seas mitmed juba endale nime teinud paarid. Nii asuvad medaleid jahtima 2015. a EMV noorte klassi kuldmedali saavutanud Helen-Britt Liidemann ja Catana Van’t Steenputje, 2015. a EMV juunioride klassi kullapaar Ketlin Ramjalg ja Qatimini Des Vergers Z, 2016. a sisemeistri tiitli juunioride klassis võitnud Johann Zeiger ja April, samuti viimastel hooaegadel häid tulemusi saavutanud Kristi Luha ja Vacantos,  Linda Randpere ja Gardento Prova ning Rain Koch ja Uppercut.

Helen-Britt Liidemann - CATANA VANT STEENPUTJE. Noorte takistussoit, II osavoistlus @ Eesti Meistrivoistlused 2015 Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Helen-Britt Liidemann ja Catana Vant Steenputje saavutasid 2015. a EMV kulla noorte klassis. Kas neil õnnestub võita ka U25 sisemeistrivõistlustel medal? Foto: Külli Tedre.

Välja antakse ka poniklassi (12-16a) medalid,  mida läheb püüdma 33 võistluspaari. Ka siin leiab mitme viimasel ajal häid sooritusi teinud sportlase nime, nagu Birgit Loot Mon Arhil, Anett Pajur Machol, Reimo Karus Off Limitil ja Teele Kaal Kamieral, viimasel ka 2015. aastast meistritiitel poniklassis (suured ponid).

U25 klassis hüpatakse kahevoorulises võistluses 130 cm kõrguseid takistusi. Poniklassis seatakse üles 95 cm / 105 cm kõrgune handicapiga parkuur. Ajakava järgi algab poniklassi sõit hommikul kell 9.00 ja U25 võistlus orienteeruvalt kell 15.30.

Sisemeistrivõistlusi toetab Eesti Ratsaspordi Liidu ametlik reisipartner Tallink.

Võistluste lehe Ratsanetis leiab SIIT

 

Comments are closed.