Pille-Riin Roosileht ja Donald täitsid Ermelos MM-i kvalifikatsiooni

Rohkem kui nädal tagasi alustas Hollandis Ermelos oma tänavust hooaega kutsar Pille-Riin Roosileht, kes CAI2* võistlusel täitis hobusega Donald teise vajaliku MM-normatiivi ning kvalifitseerus sellega tänavu Austrias toimuvale tiitlivõistlusele.

Pille-Riin Roosileht ja Donald, kes mullu saavutasid noorhobuste MM-il hinnalise seitsmenda koha, tulid mõned päevad tagasi Ermelos 44 ekipaaži hulgas 14. kohale ning täitsid teistkordselt MM-i normatiivi saades õiguse osaleda augustikuu esimesel nädalavahetusel Austrias Piber Köflachis toimuvatel ühehobuserakendi maailmameistrivõistlustel. Eestit esindav ekipaaž saavutas koolisõidus tulemuse 52.01 (MM-i normatiiv on 65), mis andis tugevas konkurentsis üheksanda koha. Maratonil oli meie paar 20. kohal, täpsussõidus ühe maha-ajamisega 24. kohal.

Pille-Riin Roosileht_Donald_Foto_erakogu

Pille-Riin Roosileht ja Donald. Foto: erakogu

Roosileht sõnas Hobumaailmale, et vaatamata raskustele võistluse eel – sportlase haigestumine, hobuse hammaste ravi jne. – jäi ta saavutatuga igati rahule. Eriti üllatas sportlast hobune, kes maratonis avaldas suurt tahtejõudu edasi liikuda: “Kuigi see oli talle alles teine täispikk maraton, käitus Donald nagu vana ja kogenud hobune. Mulle, kes ma olen pigem laisa poniga harjunud, jättis see eriti hea mulje.”

Ermelo võistluse tulemused

 

Comments are closed.