Kesk-Euroopa liiga võitis Andrius Petrovas, Paul Argus viies

Hillar Talts

Möödunud nädalavahetusel selgitati Poolas Krakowis Kesk-Euroopa takistussõiduliiga parimad, kui Lepzigis peetavasse finaali kvalifitseerusid leedukas Petrovas, ungarlane Czekus ja poolakas Skrzyczynski ning viienda kohaga lõpetas Paul Argus.

Kesk-Euroopa liiga finaali pääsevad teatavasti kümme paremat liiga põhja- ning samuti lõunaregioonist, võttes kaasa hooaja viis paremat tulemust. Meie ehk põhjaregioonis olid meie sõitjatest enne finaali Gunnar Klettenberg neljas, Paul Argus viies ja Urmas Raag kuues, kuid osales vaid Argus.

Finaal koosneb kolmest osavõistlusest, millest esimene 145cm kõrguste takistustega Tabel C, seejärel ümberhüpetega parkuurid 150cm ja 155cm. Neist esimene annab pooled tavapärastest punktidest, teine sõit täis- ning viimane topeltpunktid.

Neljapäeval kindlustasid oma positsioone Skrzyczynski ja Petrovas, kes võtsid vastavalt esimese ja teise koha punktid, kui Argus paraku kolme lati pudenemise tulemusena punktideta jäi. Meie sportlasel kujunesid teine ja kolmas osavõistlus oluliselt paremaks, kui laupäeval jõuti Jay-Z Bee`ga ümberhüpetele ja teeniti viies koht ning finaalis oldi kiireima neljaga seitsmendad. Paraku sellest suurde finaali pääsemiseks ei piisanud.

Liiga kokkuvõttes kogus suurima punktisumma – 103 – leedukas Andrius Petrovas, kellest vaid punktiga jäi maha ungarlane Zoltan Czekus ning poolakas Jaroslav Skrzyczynski edestas kolmanda koha heitluses omakorda punktiga kreeklast Angelos Touloupist.

Esmakordselt liiga finaalis osalenud Paul Argus ütles Hobumaailma palvele võrrelda finaali ja meie piirkonna MK-etappide radade tehnilisuse taset, et kindlasti oli finaalis üles pandud keerulisemad rajad: „ Kui meie etappidel on enamik takistusi ikkagi 145cm kõrgusel, siis Krakowis olid takistused maksimumis ehk 150cm ja enam, millele lisandus ka suurem tehnilisus.“ Oma tänavuse hooaja plaanide kohta seonduvalt Maailma Karikaga ei osanud Paul hetkel veel midagi kindlat öelda: “Plaanid on selgumisel,“ mainis kohaliku edetabeli esinumber.

Paul Argus ja Jay-Z Bee Foto: Celin Lannusalu

Kõik finaali tulemused ja samuti liiga paremusjärjestuse leiate siit.

Comments are closed.