Kestvusratsutamise juunioride meistritiitlile käis Kõrvemaal kõva heitlus

Laupäeval, 12. mail  toimus Kõrvemaa suvises kuumuses rahvusvaheline kestvusratsutamise võistlus Kõrvemaa Endurance Ride 2018, mille raames selgitati ka Eesti meister juunioride kestvusratsutamises. Tiitli võitis Lilian Schönberg hobusel Fix.

Kõrvemaa võistlus alustab Eesti ratsaspordi välishooaega esimese rahvusvahelise võistlusena juba mitmendat aastat järjest. Osalejad, keda oli nii Eestist kui Soomest, panid end proovile kaunil ja mitmekesisel looduskaitsealal. Ka seekord olid rajad valitud nii, et on nii liiva-, kruusa- kui ka metsateid, ratsutati nii laugel kui künklikul pinnasel. Korraldaja Katrin Liivi sõnul peeti tänavuste radade tegemisel silmas juba järgmise aasta võistlust, mil plaanitakse võõrustada Põhjamaade meistrivõistlusi kestvusratsutamises. „Seekord olid rajad võistlusajaloo ühed parimad. Proovisime paari muudatust hoolduspunktide paigutuses, seda just järgmise aasta võistlust silmas pidades, mil tahame korraldada Kõrvemaal Põhjamaade tiitlivõistlust. See saab olema paras väljakutse, aga oleme lootusrikkad,“ sõnas Liiv.

Heitlus juunioride hõbedale ja pronksile käis viimase hetkeni välja.

Suviselt kuum ilm tegi laupäevase võistluse pealtvaatajatele nauditavaks, kuid võistlejatele väga raskeks. Kiirelt soojaks läinud ilmaga ei olnud õieti kohanenud veel nii ratsanikud kui hobused. Eriti palav oli metsaradadel, kus tuuleõhku polnud. Nii muutus lõppjärjestuse väljaselgitamisel määravaks mitte kiirus, vaid targalt ja taktikaliselt läbimõeldud sõitmine.

Juunioride EMV arvestuses läks 80 km pikkusele rajale 12 võistluspaari. Kulla saavutas Lilian Schönberg (RK El Awrah ET, treener Õnne Halliko) hobusel Fix, kes läbis distantsi ajaga 4:20:24 ja keskmise kiirusega 18,55 km/h. Hõbeda ja pronksi peale käis kuni finišijooneni välja väga tuline heitlus, kus Maris Kallo (Liivimaa RK) ja Sofa võitlesid endale lõpuks välja hõbeda (4:32:09, keskm kiirus 17,75 km/h). Pronksiga pidi leppima Berit Truuts (Liivimaa RK) hobusel Mercy (4:32:10, keskm kiirus 17,75 km/h). Mõlemaid treenib Margit Rändur.

Värkse meistri sõnul oli sõit väga raske. „Rajad olid keerulised, eriti just alguses, kui pinnas oli suhteliselt kõva. Palav ilm tegi võistluse paljudele hobustele raskeks ja nad ei taastunud nii kiiresti kui tavaliselt.“

Kuldmedali võitjad Lilian Schönberg ja Fix.

Juunioride medalikolmik: Berit Truuts ja Mercy, Lilian Schönberg ja Fix, Maris Kallo ja Sofa.

CEI1* ja CEIY arvestuses sõideti samuti 80 km distants. CEI1* võitis Kaisa Keerd (EER) hobusel Nella (4:30:00, keskm kiirus 17,89 km/h), saades napilt võidu klubikaaslase Brenda Prantsi ja Assmani ees (4:30:01, keskm kiirus 17,89 km/h). Ka nemad treenivad Õnne Halliko käe all. Kolmanda koha saavutas Külli Taro (Liivimaa RK) hobusel Bergama ox (4:50:25, keskm kiirus 16,63 km/h). Võistlusklassis osales 7 võistluspaari. Võistlusklassi Best Conditioni auhinna sai Assman.

Kaisa Keerd ja Nella.

CEIY ehk juunioride arvestuses tulid 13 võistluspaari seas esikohale Schönberg ja Fix. Fix pälvis siin klassis ka Best Conditioni auhinna. Teisena lõpetasid Anett Laever (Viru Ratsu, treener Mare Kalme) hobusel Päike (4:46:25, keskm kiirus 16,86 km/h). Kolmandad olid Eliise Laur (Pinifer ET) ja Rossa (4:59:59, keskm kiirus 16,10 km/h).

Rahvuslikes klassides tulid 80 km distantsil võitjaks Carmen Elis Martikainen (EER) ja Sipsik (5:28:02, keskm kiirus 14,72 km/h), 50 km esimene oli Liina Vatsa (Viljandimaa RSK) ja Leonardo. Sama distantsi Pinifer Arabian Horse Cupi ehk araabia täisvereliste hobuste arvestuses tuli esikohale Madle Sirel (Pinifer ET) hobusel Abellamy ox (3:02:55, keskm kiirus 16,73 km/h).

Comments are closed.