Kolmevõistleja Kaire Kalm võitis Sopotis tihedas konkurentsis rahvusliku CNC-P klassi

Elin Jalakas, Fotod: Mari Ann Selge

Luise Vevers ja Ruudi kolmandad ning Joanna-Britt Metsar ja Hultajka viiendad!

Kaire Kalm ja B Cavalier

Tugeva ratsastusprotsendi ja puhta takistussõiduga oli Kaire 33 miinuspunktiga veel eile, reedel teisel kohal. Tänane edu jätkus, kui ka kross suudeti vigadeta läbida ning üsna varsti selgus, et senine belglasest liider Joris Vanspringel on teinud krossil tõrke ning seeläbi on lõpptulemuseks saavutatud esimene koht! Palju-palju õnne suurepärase tulemuse eest!

Kaire enda kommentaar kogu võistlusele: Mõni minut enne ratsastuse starti tekkisid varustusega probleemid, mis tekitas palju pingeid. Sõit ise oli enam-vähem hea kuigi soojenduses oli käik parem ja tunne kindlam. Cavalier talus minu äpardusi ja andis endast parima.

Kohe kui ratsastus läbi, sörkisime talli varustust vahetama ja oli näha et hobune on väsinud. Kuid takistussõidu areenile jõudes lõi tuluke hobuse silmis põlema ja ta lendas ideaalselt üle kõigi tõkete, olenemata sellest, mida ratsanik seal seljas mõtles. Saades teada, et olen teisel kohal peale Joris Vanspringeli, ei suutnud ma seda uskuda.

Krossi hommik oli samuti pingeline, kuigi toetajaskond- eestlaste tiim oli pidevalt kõrval, oli raskem võistelda kui üksinda käies. Rajal läks kiirus nii suureks, olime pidevalt allumatuse piiripeal, kuid Cavalier teadis mida teha ja puhtalt see rada läbitud saigi. Jõudsin vaevalt tallini jalutada kui juba meie tubli kolmevõistluse manager helistas, et ma olen esimesel kohal. Tunne on imeline, hobune on super ja eestlaste tiim on tugev! Luise kolmandal ja Joanna viiendal kohal. Jätsime endast jälje maha. Tublid eestlased! Ja aitäh kõigile kes aitasid- Elin, Raul, Annike ja kõik tiimi liikmed!

Vigadeta krossiga suutsid ka Luise Vevers ja Ruudi oma eilset tulemust parandada ning saavutasid teisena lõpetanud poolaka järel 35 miinuspunktiga kolmanda koha!

Luise Vevers ja Ruudi

Viiendana lõpetas CNC-P võistlusklassi Joanna-Britt Metsar ja Hultajka, kelle lõpptulemuseks jäi puhta krossi järel 36,8 miinuspunkti.

Joanna-Britt Metsar ja Hultajka

Samas klassis saavutasid 53. võistleja seas Olga Kopõtova ja Eliumi 43,4 miinusega 24. koha, Sigrid Lain ja Olivia S 45 miinuspunktiga 29. koha.

Katriinil kahjuks ebaõnnestus antud klass mõlema hobusega.

Rahvuslikus CNC-L klassis, kus oli kokku 48 võistlejat, saavutas Kati Sõer ja A Marina 32,5 miinuspunktiga 10. koha ning Grethe Aikevitšius ja Cornetto platseerusid 60,3 miinuspunktiga 39. kohale.

Katriin Sild ja Aspirin krossirajal

Vaatamata ebaõnnele rahvuslikes klassides, läbisid Katriin Sild ja Aspirin täna CCI1* krossi puhtalt ning peale ratsastust välja võideldud kolmas koht säilus. Homme, pühapäeval on neid veel ees ootamas takistussõit.

Võidukad Kaire, Luise ja Joanna-Britt kolmevõistluse peatreeneri Raul Kaunaga

Kõik tulemused on leitavat siit

Comments are closed.