Kolmevõistlejad võtsid aasta kokku ja tegid plaane uueks hooajaks

Elin Jalakas

Möödunud laupäeval, 11. novembril, kohtusid kolmevõistlushuvilised Ruila Tallis, et rääkida möödunust ning ühtlasi planeerida tulevat, 2018. aasta hooaega.

Kolmevõistluse seltskond Ruilas. Foto: Elin Jalakas

Koosoleku päevakorda kuulusid järgmised punktid:

  • 2017. aasta ERL-i Kolmevõistluse Karikasarja võidukarikate üleandmine
  • Kolmevõistluse aasta tegijate tunnustamine
  • 2018. aasta kolmevõistluse kalenderplaani kooskõlastamine
  • Kolmevõistluse edetabeli pidamise kord
  • Sarjade, kohalike laagrite (sh. „avatud krossipäevad“) arutelu
  • FEI projekti info. 2017. aasta kokkuvõte, 2018. aasta esialgsed plaanid
  • Määrustikud, ametnikud, koolitused. Kas ja milliseid vaja on?
  • Ruila krossiraja ehitus

 

Kohe kohtumise alguses jagati kätte 2017. aasta ERL-i Kolmevõistluse Karikasarja võitjatele kätte nende võidukarikad.
Tuletame ka siinkohal meelde, kes karikad pälvisid:

Juunioride ja Noorte klass
I     Anna-Liisa Raudsepp ja Bignam
II    Joanna-Britt Metsar ja Hultajka
III   Katriin Sild ja Aspirin

Poniratsanike klass
I     Katarina Ann Stokes ja Gogo Demon
II    Kärt Kingisepp ja Cessika
III   Arina Berngard ja Tas-waps

Avatud klass
I     Juula Reinumägi ja Eisrevue
II    Kerstin Valdsalu ja Gran de Fa
III   Vilvi Laanet ja Long Flight

Harrastajate klass
I     Ülle Voolaine ja Izmail
II    Marie-Helene Sarapuu ja Smirnoff
III   Kati-Helen Peegel ja B Ciceron

Noorhobuste punktiarvestus
I     Al Pacino
II    B Ciceron
III   Aspirin

Aasta Tegija 2017 meened pälvisid Raul Kauna peatreeneri ja ametnikuna tehtud töö eest ning Heli Varik omakasvatatud hobuse kolmevõistluse maailmameistrivõistlustele viimise, Larsi kliiniku võõrustamise ning jõudumööda krossi ehitamise eest. Suur aitäh Teile!

Heli Varik võtmas vastu Aasta Tegija meenet. Foto: Elin Jalakas

Raul Kauna võtmas vastu Aasta Tegija meenet. Foto: Elin Jalakas

Järgmise punktina tuli arutlusele tuleva aasta kalenderplaan, kus ilmselt kõige suuremat põnevust pakkus meie hetkelise kalenderplaani projektis olev Olustvere Kolmevõistluse Karikas 2018 üheskoos rahvusvahelise CIC1* võistlusega, mida on eest vedamas Hillar Talts koostöös Ratsaspordivõistluste Korraldamise MTÜ ning Olustvere TMK-ga. Esialgne mõte on ka kolmevõistluse seenioride Eesti meistrivõistlused just üheskoos selle üritusega korraldada. Kas ja kuidas kõik plaanid ja mõtted õnnestuvad, siis selle kohta loodame infot jagada üsna pea!

Ühtlasi on plaanis ka tuleval aastal jätkata ERL-i Kolmevõistluse Karikasarja korraldamisega ning kõik ülejäänud planeeritavad võistlused saavad loodetavasti peagi kalenderplaani.

Igal aastal palju kõneainet pakkunud edetabelisse punktide kogumise kord sai täpsustusi ning projekt sai koosolekul kooskõlastuse ning see edastatakse ratsaliidu juhatusele kinnitamiseks.

Plaanis on taaselustada projekt “Avatud krossipäevad”, mis sisuliselt kujutab endast krossitreeningu läbiviimist pädeva treeneri juuresolekul. Nii on igaühel, ka alles alaga tutvujal võimalik kolmevõistluse maastikusõiduga lähemalt tutvust teha või lihtsalt oma oskuseid lihvida. Esialgse plaani järgi võiksid sellised treeningpäevad toimuda erinevates Eesti paikades.

FEI projekti kaudu meid juba mitmeid kordi külastanud Lars Chirstensson (SWE) on jälle tulemas 2018. aasta veebruaris. Esialgseteks kuupäevadeks on planeeritud 17.-18. veebruar (asukoht selgumisel).
Lisaks sooviksime sarnaselt tänavuse aasta treeninglaagrile, mis toimus 28.-29. jaanuaril Koordi tallides, kutsuda kokku oma Eesti treeneritega toimuv treeninglaager, et jälle teineteist motiveerida ning üheskoos targemaks saada.

Kuna viimane kolmevõistluse määrustiku osaline tõlge eesti keelde on meil aastast 2012, siis on kavas võtta ette ka selle värskendamine viimase väljaandeni.

Ruila krossiraja ehitus on mitmete huviliste mõtteis liikunud juba terve aasta. Alguse sai kogu see asi möödunud aasta 19.-20.11.2016 Ruilas toimunud täiendkoolituse raames, mis oli eeskätt suunatud kolmevõistluse ametnikele ning treeneritele. Toona käidi välipraktika käigus läbi ka reaalne maastik ning paberile said nii mõnedki rajaideed.
Peale kolmevõistluse aastakoosolekut kohtus ratsaliidu peasekretär Siim Nõmmoja veel ka Ruila pererahvaga ning loodame, et peagi hakkab ka see projekt jooksma.

Comments are closed.