Kolmevõistluse hooaja lõpufiniš

Tekst:Grethe Aikevitšius
KK_45

Marie-Helene Sarapuu ja Smirnoff, foto autor Kert Kaasik.

Täna, 4.septembril algab Koordi tallides  kolmepäevane kolmevõistlus, millega pannakse ilus lõpp 2015 aasta hooajale. Samuti selgitakse välja karikasarja võitjad ning Eesti meister noorte vanuseklassis.

Sel nädalavahetusel on Järvamaal, Koordi tallides oodata mõnusat pinget ning põnevust täis päevi, kus kolme päeva vältel selgitakse välja nii noorteklassi Eesti meister kui ka ERL kolmevõistluse karikasarja parimad.

Eesti meistritiitlit lähevad püüdma neli noort:  Mari Mikson ja Batikar, Grethe Aikevitšius ja Szaman, Anna-Liisa Raudsepp ja Felix ning Eliise Kõva ja Zhutacor.  Noored sõidavad tasemel keskmine 105, kus esitatakse 2015 aasta 1* skeem,  krossi läbivaks kõrguseks on 105 cm,  selle distantsiks kuni 4160 m ning hüpete arv distantsil võib ulatuda lausa 32ni. Parkuur sõidetakse kõrgusel 110 cm.

Ka karikasarja punktiarvestus paneb pingsalt võistlust jälgima. Nii mõneski klassis on punktivahed niivõrd väikesed, et tulevad sõidud tuleb teha laitmatult, et ükski punkt kaotsi ei läheks, mis võib antud positsioonilt kukutada.

Noorte klassis juhib hetkel Dagmar Ainsoo ja Orinthia 68,2 punktiga. Vaid 0,2 punktiga on Dagmarist maas Anna-Liisa Raudsepp hobusel Bignam, kes hoiab ka kolmandat kohta, kuid hobusega Felix, kelle punktid enne viimast etappi on 63,5.

Poniratsanikel on asi natukene, kuid mitte märkimisväärselt, rahulikum. Küllaltki kindlalt juhib Maria Sein ponil Ottomar 74,2 punktiga. Pea 10 punktise vahega järgneb neile Teisi Unt ja Tas-Waps 64,8 punkti. Suuremat vahet teise kohaga hoiab kolmandal kohal Nora Kurik ja Gogo Demon 47,5 punktiga. Poniklassis teeb seisu huvitavaks asjaolu, et nii Maria kui Nora antud etappil ei osale Põhjamaade Mängudeks valmistumise tõttu, mis võib neilt võtta karikasarja hetke positsioonid.

Ka harrastajate klassis jätkub pinget. Hetkel esikohta hoidev Merlis Orion ja Groy (64,8 punkit) ei osale samuti sõitja kiirete aegade tõttu viimasel etapil, mis võib potentsiaalse võiduvõimaluse anda hetkel teisel kohal asuvale Ülle Voolainele ja Hiltonile, kelle punktid enne viimast etappi on 60. Kolmandal kohal on Marie-Helene Sarapuu ja Smirnoff 52,8 punktiga.

Avatud klassis on võitlus esikoha eest Veiko Uukil ja Zeichellil 70,2 punkti ning Kerstin Valdsalul ja Parysel 69 punkti. Mõlemad on hooaja vältel näidanud tugevaid sõite, seega kõik on veel lahtine ning kõik on veel võimalik. Kolmandal kohal on Aldo Kanepi ja Robiner 48,4 punktiga.

Kui avatud klassis on Veikol tihe rebimine Kerstiniga, siis noorhobuste klassis tal seda muret ei ole: pea 24 punktiga edestab Zeichell (74,2 punkti) teist kohta, Cavalieri, kelle punktideks on 50,4. Kolmandal kohal on 48 punktiga must märaponi, Hornette.

Kas sõitjate närvid peavad vastu ning kas suudetakse säilitada külm närv  neil kolmel tihedal päeval?  Hooaja põnevaimate seisudega kolmevõistlust saavad kõik vaatama tulla: reedel koolisõitu, algusega kell 12; laupäeval krossi, algusega kell 12; pühapäeval takistussõitu algusega kell 11.

Karikasarja parimate ning meistrite väljakuulutamine toimub pärast takistussõitu ühisel autasustamisel.

 

Comments are closed.