Kolmevõistluse meistritiitli napsas endale nooruke Luise Vevers

ERL-i kolmevõistluse mänedžer Elin Jalakas

Ratsavõistluse Olustvere Eventing 2019 raames krooniti seenioride kolmevõistluse Eesti meistriks Luise Vevers (Saare RK) hobusel Ruudi. Lisaks EMV-le õnnestus neil võita ka rahvusvaheline CCI2*-S klass.

Tänavused meistrid Luise Vevers ja Ruudi takistussõidus, teel võidule. Foto: Elin Jalakas

“See oli Eesti suurim ja ka ainus rahvusvaheline kolmevõistlus,” rääkis Luise Vevers. “Konkurents oli pärast teist ala väga tihe, sest kogu medali esikolmik mahtus vaid 0,1 karistuspunkti sisse, seega takistussõidus eksimisruumi ei olnud. Kuna suutsin säilitada rahulikku närvi, siis õnnestus viimane ala vigadeta läbida ja säilitada eelmise päeva liidripositsioon. Kõige rohkem jäin rahule oma krossiga, mis oli kindlasti selle aasta parim.” Võistluspaar võitis lõpptulemusega 33,5 karistuspunkti.

Hõbemedalile tuli möödunud aasta Eesti meister Erkki Hõim (Märjamaa SK) hobusel Cadmium (33,6 kp) ja pronksmedali võitis Ervi Kaasiku (Nõo RK) hobusel Cendoria S (38,5 kp).

Tänavune seenioride Eesti meister kolmevõistluses Luise Vevers, hõbemedali omanik Erkki Hõim (vasakul) ning pronksmedali omanik Ervi Kaasiku (paremal). Foto: Elin Jalakas

CCI2*-S klassis järgnesid Luise Veversile ja Ruudile Ervi Kaasiku Cendorial ning kolmandal kohal tugevalt alustanud põhjanaaber soomlanna Ann-Niina Kiviniitty-Ranta-Aho hobusel Madame Schnabel (41,5 kp), kellelt viis esikoha takistussõidus maha aetud kolm takistust. Neljandaks tulid Tondi Ratsaspordiklubis treenivad Maris Kangur ja Al Pacino (45,8 kp) ning viies auhinnaline koht kuulus Saare RK liikmele Jaagup Kallasele hobusel Olli Royal (60,6 kp).

Antud võistluse raames toimus ka rahvuslik CCN80 võistlusklass, kus esikoha võttis Vaike Reinmaa (Massu RK) hobusel Orfix, kes suutsid võistluse võita ratsastuse tulemusega, läbides nii krossi kui ka takistussõidu ilma vigadeta, lõpptulemusega 29,8 kp. Teisele kohale tulid Lisette Jonuks (Nõo RK) hobusel A Prima Vista (33,2 kp) ning kolmas auhinnaline koht kuulus Britt Getter Astoverile (Tondi RSK) ja Dubaile (33,7 kp).

CCN80 klassi võitjad Vaike Reinmaa ja Orfix auhinnatseremoonial koos võistluste peakohtuniku Seppo Laine (FIN) koos võistluste korraldaja Madli Mureliga. Foto: Elin Jalakas

See oli juba teine järjestikune aasta, mil meie rajameister Mikk Nõmm seadis Olustveres üles CCI2* rahvusvahelise krossiraja, sellel aastal juba täies mahus meie oma ehitatud takistustega.

Peakohtunikuna ametis olnud Seppo Laine (FIN) kommenteeris meie võistlust ainult positiivselt, leides, et krossirada oli keskmise raskusega üles pandud ja seda kogu maailma võistluste kontekstis. Samuti oli kohtunike poolt kuulda, et nad on positiivselt üllatunud meie ratsanike heas tasemes, seda nii rahvusvahelisel kui ka madalamal, 80 cm klassi tasemel.

Tehniliseks delegaadiks oli seekord kohale tulnud Austraalias elav Katja Sykes (FIN), kes kiitis samuti rajameistri tehtud tööd krossirajal ja võistluste sujuvat korraldust.

Olustvere Kooli õppetalu juhataja Riho Kala ja tallimanager Inga Ots. Foto: Elin Jalakas

Võistluste korraldajad soovivad omalt poolt väga tänada Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli, kelle maadel oleme nüüdseks juba kahel järjestikusel aastal Olustveres kolmevõistlust korraldanud. Eraldi veel õppetalu juhatajat Riho Kala ning õpetajat ja tallimanageri Inga Otsa, tänu kellele selline võistlus teoks sai.

Suured tänud Ats Kaljule ja Kipi Team MTÜ-le, kelle abiga said CCN80 klassis kohale krossitõkked ja takistussõidu tõkete komplekt kogu võistluseks. Samuti ei saa me unustada Hobuhooldust, kes pani kõikides klassides välja esemelised auhinnad ning Eimurit, kes toetas tõkete ehitusel materjalidega ja pani välja auhinnaraha madalamas klassis.

Suurimad tänud meie vapratele vabatahtlikele! Aitäh kõikidele võistlejatele, kes tegid selle võistluse läbi viimise meile võimalikult lihtsaks! Tänud meie suurepärasele ametnike tiimile, kes tegid kõik vajaliku teoks! Tänud meie suurematele toetajatele, kelleta me poleks seda võistlust suutnud korraldada! Aitäh kõigile, kes tundsid huvi meie tegemiste vastu ja hoidsid üritusel silma peal kas siis kohapeal võistlust vaadates või said võistlusest osa meie sotsiaalmeedia kanalite kaudu!

Kohtume loodetavasti taaskord juba järgmisel aastal!

Kõik Olustvere Eventing 2019 tulemused on leitavad siit.

 

Comments are closed.