Urmas Raag sai noore lootusega kirja Land Rover Trophy esimese võidu

Land Rover Trophy Luunja etapil õnnestus Urmas Raagil see, mis enne teda polnud õnnestunud tema konkurentidel – võtta etapivõit enda koduväljakul.

Luunjasse olid Land Roveri karikasarja punktide jahile kogunenud kõik meie parimad ratsanikud. Lisaks esitleti seal ka esimest korda sarja peaauhinda – Land Rover Discovery mudelit, mille sarja võitja saab enda käsutusse aastaks ajaks.

Ent võidu peale hüppama pääsemiseks, tuli võistlejatel esmalt edukalt läbida põhiparkuur. See osutus aga katsumuseks, eriti just viimane tõke oli kirstunaelaks päris mitmele ratsanikule. Koduväljaku „seinad“ olid seekord suureks toeks Urmas Raagile. Esimesena hüppas ta 140 cm rada Carlosega ja läbis põhiparkuuri puhtalt. „Tundub, et valisin täna vale hobuse,“ sõnas ratsanik peale sõitu. See tähendab, et karikasarja arvestusse oli Urmas märkinud end teise hobuse, Van Dammega. Teisena suutis raha puhtalt läbida Kullo Kender Artasel. Kullole, kes samuti aastaid tagasi Luunjas treenis, olid kaasa elama tulnud sõbrad-tuttavad. Kolmanda puhta soorituse tegi jällegi Urmas, sedakorda Van Dammega. Nii läksidki ümberhüpetel vastamisi kaks Luunjaga seotud meest.

Urmas Raag ja Van Damme. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Ümberhüpetel esimesena startinud Urmas valis aga Carlosega vale raja, kuid Van Dammega oli tal veel võimalus. Kullo ja Artas lendasid üle tõkete ja lõpetasid puhtalt ning jäid ootama Urmase teist sooritust. Suure sammuga Van Damme haaras jõudsalt maad ning lõpetas Urmasega pea 3 sekundit kiirema ajaga, kui Kullo, võites nii Luunja Karika kui ka Land Rover Trophy IV etapi. Karikasarja arvestuse teise koha punktid läksid Kullole ja Artasele ning kolmanda koha punktid Paul Argusele ja Renessinile.

Kullo Kender ja Artas. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Paul Argus ja Renessin. Foto: Merike Udrik-Õispuu

„Väga väsinud tunne on! Tahaks magada, terve see nädal on olnud väga töine ja hobuse selga polegi õieti saanud,“ ütles Urmas, kes ühtlasi oli ka võistluse üks korraldajatest. „Kindlasti oli mul täna koduväljaku eelis. Kuna meil on suur plats, siis tegin ka hobusega õige valiku. Van Damme on pika galopiga ja kiire, kuid veel väga noor ning kogemusi eriti pole. Aga ma hinges lootsin, et ehk ta veab välja ja nii ka läks.“ Van Dammest loodab Urmas palju ja usub, et temast tuleb talle tulevikus hea võistluskaaslane.

Luunja etapi esikolmik. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Luunja etapi tulemusega säilitas Paul ka oma liidrikoha punktitabelis (52 p). Tema järel teisel kohal on Kullo (47 p) ja kolmandaks tõusis Urmas (45 p). Punktide vahed enne V etappi on üsna väikesed ja ootame huviga Ruila võistlust, kus ühtlasi jagatakse välja ka Eesti meistrivõistluste medalid.

Luunja tulemused

Seenioride sari TS 2019 punktid

Comments are closed.