Koolisõidu harrastajad näitavad taset

Tekst: Tatjana Kiilo, harrastusspordi mänedžer

Möödunud nädalavahetusel toimunud koolisõidu harrastajate karikasarja neljas etapp  Väike-Maarjas näitas selgelt, et harrastajad on A-klassist välja kasvanud ja suudavad pakkuda arvestatavat konkurentsi ka L skeemides. Seda tõdes peale võistlust ka FEI koolisõidukohtunik ja ERL koolisõidumänedžer Eva-Maria Vint-Warmington.

A-klassi esikoht läks suurepärast sooritust näidanud Maria Petersonile ja Rüütlile, kes teenisid kohtunikelt 73,500%. See on paari selle aasta parim tulemus. Uut isiklikku rekordit siiski ei sündinud. Täpselt sama tulemusega on paar võitnud eelmisel aastal samas skeemis Koeraveres Lepa tallis. Ka teist ja kolmandat kohta saavutanud paarid olid väga lähedal 70% piirile. Ingrid Randlaht ja Voore Apollo lõpetasid skeemi tulemusega 69,667% ning Jevgenia Kirilova ja Leiva tulemuseks tuli 69,167%, mis on mõlema paari jaoks ühtlasi ka nende kahe aasta parim isiklik tulemus.

maria ja rüütel

Ingrid Randlaht ja Apollo näitasid taset. Foto: Margit Martin

L-kergemas skeemis jäi paremusjärjekord praktiliselt samaks. Esikohale jõudsid Maria Peterson ja Rüütel samuti üle 70%  tulemusega, teise koha saavutas Ingrid Randlaht ja Voore Apollo (67,037%)  ja kolmas koht läks siin Liis Liblikmaale Chocolate’ga, tulemusega 66,296%.

Konkurents karika A- ja L-klasside esikohtade pärast paistab tulevat tihe. Väike-Maarjas esinenud paarid pakuvad kahtlemata tugevat konkurentsi karika favoriidile Jekaterina Rastoštšenkovale, kellel on nii A-  kui ka L-klassis samuti ette näidata üle 70% tulemusi.

Võistluse tulemused

Comments are closed.