Saksa ratsakompleksis peeti ERL rakendispordi karikasarja esimene etapp

Tekst: Hobumaailm

Möödunud nädalavahetusel sai Tartumaal Sirgu külas perekond Saksa ratsutamiskompleksis alguse tänavune ERL-i rakendispordi karikasari, mille avaetapil olid parimad Riina Rõa ja Eve Haggi.

ERL-i rakendispordi sarjas on kavas keskmine ja madalam tase. Keskmisel tasemel sõideti skeemi 7a, läbiti nelja takistusega 7500m pikkune maraton, täpsussõidu koonuste laius oli +30cm. Parima tulemusega lõpetas avaetapi keskmise taseme Riina Rõa (Vändra) poniga Larkhill`s Spartacus. Viie karistuspunkti kaugusele jäi Rõast Pille-Riin Reinaus (Märjamaa) poniga Aramis, kolmandal kohal lõpetas Urmas Saks (Liivimaa) hobusega Indekss.

Riina Rõa ja Spartacus Leedus_foto Elisabeth Alliku_sm

Riina Rõa ja Larkhill`s Spartacus Leedus. Foto Elisabeth Alliku

Madalamal tasemel oli skeemiks 2012A, maratonil kaks takistust ja selle kogupikkus 5000m, koonuste laius +40cm. Parima tulemusega lõpetas Eve Haggi (Märjamaa) neljaaastase Varunessaga. Teise koha saavutas sel tasemel Pille-Riin Reinaus poniga Radar, kolmanda koha viis Lätti Anita Tasina hobusega Fortuna.

ERL-i rakendispordi manager Marko Villemson ütles Hobumaailmale, et tänavuse karikasarja algus erineb möödunud aastatest. Kui tavapäraselt avati ERL-i karikasarjaga sisuline rakendispordi hooaeg, siis tänavu on juba eelnevalt võisteldud Juurimaal, samuti on Riina Rõa, Urmas Saks ja Ülar Raudsepp teinud rahvusvahelisi starte. Villemson märkis positiivse arengu poole pealt asjaolu, et Eesti rakendisport on muutunud rahvusvaheliseks ning mitmed tipud võistlevad kodumaal oma nooremate hobustega või n.ö. teiste numbritega.

Sarja avaetapi tulemused 

Juhend ja punktiarvestus

Comments are closed.